Smurtas kaip socialinė problema


Patyčios, smurtas kaip socialinė problema. Tėvų ir vaikų santykių specifiškumas. Kadangi vaikai yra priklausomi nuo tėvų, todėl negali nepaklusti tėvų reikala-vimams. Smurtinio tėvų elgesio formos ir jas apibūdinantys veiksmai. Smurtą prieš vaiką šeimoje nusako jį apibūdinantys veiksmai. Emocinis smurtas. Smurto prieš vaiką šeimoje rizikos veiksniai. Tėvų rizikos veiksniai. Vaikų rizikos veiksniai. Aplinkos rizikos veiksniai. Aplinkos rizikos veiksniams priskiriamas. Smurto prieš vaiką šeimoje padariniai. Emocinio smurto padariniai. Seksualinio smurto padariniai. Nepriežiūros padariniai. Bausmė kaip auklėjimo priemonė. Apie ką būtina kalbėti su vaiku, patyrusiu smurtą šeimoje. Darbą su vaiku, patyrusiu smurtą šeimoje, lemia keletas aplinky¬bių.

Antrinė viktimizacija yra tuomet, kai individas be kaltininko jam padarytos žalos, dar kartą patiria žalą dėl socialinės reakcijos į jo viktimizacija, pavyzdžiui, netinkamai atliekamos medicininės apžiūros (Uscila, 2005) jų apsaugos procese.

Kiekvienas smurto prieš vaiką atvejis yra išskirtinis savo istorija, požymių sandara, visuma, padari¬niais, rizikos veiksniais, todėl kiekvieno atvejo vertinimas ir sprendi¬mas teikti pagalbą yra savitas ir neturėtų būti siejamas su išankstinė¬mis nuostatomis ar parengtais sprendimo variantais.

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4031 žodžiai)
  • Alma
  • Smurtas kaip socialinė problema
    10 - 4 balsai (-ų)
Smurtas kaip socialinė problema. (2014 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurtas-kaip-socialine-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:51
×