Smurtas prieš moteris


Straipsnių pristatymas. Tema Smurtas prieš moteris. Pasirinkti straipsniai. Smurto priešmoteris priežastys ir prevencija. Tyrimo objektas smurtą šeimoje patiriančios moterys. Apie straipsnį. Straipsnyje analizuojamos smurto prieš moteris priežastys šeimoje patriarchalinio modelio įtaka. Smurtą šeimoje patyrusių ir/ar patiriančių moterų resocializacija krizių centre. TYRIMO METODIKA Tyrimas buvo atliekamas taikant kokybinius duomenų rinkimo ir apdorojimo metodus. Smurtą šeimoje patyrusios moterys patiria sunkią traumą. Moterų, nukentėjusių nuo prostitucijos, rekonstruoti gyvenimo ir pagalbos naratyvai. Straipsnyje pristatomas stereotipų persmelktas reiškinys – moterų. Straipsnių išvados. Dažniausiossmurtopriešmoterispriežastys yra šios vyro girtuokliavimas. Smurtas yra jėga, kuri kiekvieną gąsdina. Mūsų visuomenėje vyraujant neadekvačiam supratimui.

Tyrimo objektas: smurtą šeimoje patiriančios moterys. Dalykas – smurto prieš moteris priežastys ir Jų sociologinė analizė. Tyrimo metodai: a) mokslinės literatūros analizė; b) anketinė apklausa.

TYRIMO METODIKA Tyrimas buvo atliekamas taikant kokybinius duomenų rinkimo ir apdorojimo metodus, nes kokybinė socialinio tyrimo metodologija reiškia, kad gyvenimo realybė tiriama ne matuojant, o įsijaučiant – suprantant ją. Tyrime dalyvavo 5 respondentės, kurių amžius vyrauja nuo 21 iki 38 metų. Tiriamosios atrinktos netikimybinės paprastosios atrankos būdu, apklaustos patogiausiai pasiekiamo moterų krizių centro gyventojos.

Mūsų visuomenėje vyraujant neadekvačiam supratimui, kad moterys, patekusios į prostituciją, uždirba daug pinigų, jaučia malonumą ir pačios pasirinko tokį darbą, straipsnyje siekiama sukurti alternatyvų naratyvą apie moteris, įtrauktas į prostituciją. Kokybinis naratyvinis tyrimas atskleidė, kad moterys dar prieš patekdamos į prostituciją buvo socialiai pažeidžiamos. Jos neturėjo emocinio ryšio su jas auginusiais asmenimis, augo socialinio apleistumo sąlygomis, mokykloje buvoatstumtos. Naratyvinė duomenų analizė atskleidė, kad moterys, atsidūrusios prostitucijoje, patiria fizinį, psichologinį smurtą, apribojama jų laisvė, moterys yra išnaudojamos ir žeminamos. Jos praranda tikėjimą, kad kas nors gali pasikeisti, yra apimtos išmokto bejėgiškumo, net nebando ieškoti pagalbos.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3409 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (542 žodžiai)
  • Diana
  • Smurtas prieš moteris
    10 - 4 balsai (-ų)
Smurtas prieš moteris. (2014 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurtas-pries-moteris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:14
×