Smurtas pries vaikus referatas (2)


Smurtas mokyklose. Smurto sąvoka ir rūšys. Fizinis smurtas prieš vaikus. Emocinis smurtas prieš vaikus. Seksualinis smurtas prieš vaikus. Institucinis smurtas. Įvairūs prevencijos metodai.

Oficiali statistika rodo, kad smurto prieš vaikus atvejų skaičius palyginti nėra didelis. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2004m. duomenimis, yra nukentėję nuo: fizinio smurto – 1417, seksualinės prievartos 158, psichologinės prievartos 157, nepriežiūros 21 vaikas, 2006m. duomenimis: 1499 – vaikų patyrė fizinį smurtą, 183 – seksualinę prievartą, 235 – psichologinę prievartą, 14 – nepriežiūrą ( iš viso Lietuvoje vaikų – apie 720 000).

Tačiau patys pareigūnai teigia, kad užfiksuota yra tik labia maža smurtinių nusikaltimų dalis. Didžioji dalis yra nematoma.

Kitas dažnas Lietuvos mokyklose atvejis yra patyčios (ar priekabiavimas). Patyčios apima labai platų smurtinio elgesio spektrą. Dažnai patyčių terminas apibrėžia lengvesnio fizinio ar psichologonio smurto formas. Patyčios gali būti ne mažiau žalingos nei sunkios smurto formos, kaip sumušimas, išžaginimas, grasinimai nužudyti ar pan. Kaip ir smurtą mokykloje, patyčias apibrėžti yra gana keblu. Pavyzdžiui vienas iš galimų apibrėžimų „Patyčios – tai valingas, sąmoningas noras sukelti kitam žmogui stresą ar nemalonius jausmus" neapima atvejį, kai, tarkime, mokinys pravardžiuoja bendraklasį sąmonigai, bet nepagalvodamas, kad kitam tai sukelia negatyvius jausmus. Patyčių fenomenas yra labai dažnas Lietuvos mokyklose, nuolatinės edidelės priekabės, pravardžiavimai, žeminimai yra daug dažnesni nei sunkios ar žiaurios smurto formos. Todėl patyčioms pastaraisiais metais skiriama daugiau dėmesio.

Smurto problema yra tik viena iš daugelio aktualijų ugdymo įstaigose. Bet jos negalima nuvertinti. Lankantis įvairiose ugdymo įstaigose eko pastebėti, kad mokyklose, kurių administracija (direktorius ar pavaduotojai) nerodė jokios iniciatyvos sprendžiant smurto atvejus, neprisidėjo prie prevencinių renginių, smurtas buvo dažnesnis, emocinė atmosfera labiau įtempta.

Policijos komisariatas (su komisariatu galima susitarti, kad patruliai labiau prižiūrės mokyklos teritoriją; taip pat jis gali paskirti pareigūną, kuris kas tam tikrą laiko tarpą konsultuotu mokinius skirtame kabinete; policijos pareigūnai reguliariai vygdo įvairias prevencines veiklas);

Taigi, smurtas mokyklose – viena iš opiausių socialinių problemų Lietuvoje. Norint užkirsti tam kelią, reikia naudoti veiksmingus prevencijos metodus, kurie užtikrintų saugumą visuomenėje.

Mokykloje pasitaiko pačių įvairiausių smurto formų: fizinis, emocinis, seksualinis smurtas prieš vaikus, patyčios bei dar retai vartojama sąvoka – institucinis smurtas.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1966 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sidariuke
  • Smurtas pries vaikus referatas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Smurtas pries vaikus referatas (2). (2015 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurtas-pries-vaikus-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:45
×