Smurto šeimoje itaka vaiko elgesiui mokyklineje aplinkoje


Mokslinis aktualumas smurtas seimoje. Smurto šeimoje įtaka vaikų elgesiui mokykloje. Pamokos planas smurtas seimoje. Ar reikalinga klasika mokyklineje programoje?. Individualus socialinis darbas blogas elgesys su vaikais, vaiku smurtas,. Smurtas lietuvoje mokslinėje. Smurtas pries vaikus ir prevencija magistro darbai. Emocinis smurtas pries vaikus magistro darbas. Smurto pries vaikus seimoje prevencija. Smurto itaka vaikui.

Įvadas. Smurto šeimoje priežastys, pasekmės vaiko psichologiniam vystymuisi. Vaiko blogo elgesio įtaka mokykliniam klimatui. Smurto šeimoje įtakos vaiko elgesiui teigiamos ir neigiamos pozicijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mokslinis aktualumas: Smurto šeimoje problema aptarinėjama įvairiose disciplinose: teisinėje, psichologinėje, pedagoginėje, religinėje. Atlikta daugybė sociologinių tyrimų, kurių pagalba nagrinėjami šios problemos mąstai. Ši problema aptariama Vaikų teisių konvencijoje, BK ( Baudžiamajame kodekse), Civiliniame kodekse, LR Konstitucijoje, religiniuose raštuose. Apie smurto prevenciją ir psichologinę pagalbą vaikui ir jo šeimai kalba J. Gilligan ( 2007), G. Navaitis ( 2001-2007), R. Žukauskienė ( 2001). Plačiai aptarinėjama internetiniuose tinklalapiuose: www.policija.lt, www.ppkc.lt, www.socmin.lt, www.teise.lt, www.sos3.lt ir daugelyje kitų.

Praktinis aktualumas: Smurtas šeimoje yra aktuali šiandieninė problema. Vaikai matydami ir patirdami tokį vieno iš savo tėvų elgesį, pradeda galvoti, kad taip elgtis yra tinkama ir smurtą perkelia už namų aplinkos. Šią temą pasirinkau, nes susidūriau su panašia situacija mokykloje, atlikdama pedagoginę praktiką, kai vienas mokinys smurtaudavo ir tyčiodavosi iš kitų vaikų, neklausydavo mokytojų. Po individualaus pokalbio atsiskleidė jo tokio elgesio priežastys. Smurtaujantys vaikai būna nedrausmingi, mokytojai juos vertina vienareikšmiškai, nebandydami išsiaiškinti kokios priežastys įtakoja tokį jų elgesį. Tai atsiliepia mokinių mokymosi motyvacijai, santykiams su bendraamžiais ir mokytojais. Mokytojai kaip ir tėvai dažnai savo veiksmuose nepastebi daromų klaidų vaiko auklėjime, vietoj to, kad tinkamai suteiktų pagalbą, jie gali tik pablogintų padėtį.

Temos problema: Kokią įtaką smurtas šeimoje daro vaiko elgesiui ir psichologiniam vystymuisi? Kaip vaiko elgesys įtakoja psichologinį klimatą mokykloje? Ar neigiama smurto įtaka vaikui gali būti pateisinama?

Temos objektas: smurto šeimoje įtaka vaiko elgesiui.

Darbo tikslas: siekti išanalizuoti smurto šeimoje įtaką vaiko elgesiui mokyklinėje aplinkoje.

Darbo uždaviniai: Remiantis moksline literatūra išsiaiškinti smurto šeimoje priežastys ir pasekmes vaiko psichologiniam vystymuisi.

Įvertinti mokinio blogo elgesio įtaką mokykliniam klimatui.

Remiantis taikomosios etikos teorijomis pagrįsti smurto šeimoje daromą įtaką vaiko elgesiui teigiamas ir neigiamas savybes.

Metodai: Kritinė mokslinės literatūros analizė.

Pokalbis ( pateikiant pokalbio aprašą).

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2734 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marina
  • Smurto šeimoje itaka vaiko elgesiui mokyklineje aplinkoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Smurto šeimoje itaka vaiko elgesiui mokyklineje aplinkoje. (2012 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/smurto-seimoje-itaka-vaiko-elgesiui-mokyklineje-aplinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:48
×