Sniego griūtys ir nuošliaužos


Sniego griūtys ir nuošliaužos. Sniego griūtys. Sniego griūtis – tai didelis sniego srautas judantis žemyn. Sniego griūčių. Dažniausiai sniego lavinos su savimi nusineša slidininkų. Gelbėtojams surasti po lavinomis užgriūtus žmones yra iš ties sunku. Šansai, kad lavinos užpiltas žmogus liks gyvas. Žemės nuošliaužos. Nuošliauža – uolienų masės atitrūkimas ir nuslinkimas šlaitu žemyn dėl sunkio jėgos. Didžiausios pasaulio nuošliaužos 1-ąją vietą užima 1920m. Lietuvoje taip pat pasitaiko nuošliaužų. Ačiū, kad žiūrėjote!

Sniego griūtys. Sniego griūtis – tai didelis sniego srautas judantis žemyn. Ši stichija dažniausiai ištinka kalningas vietoves. Ten sniego lavinos yra vienas iš rimčiausių pavojų gyvybei ir turtui, nes jos turi didžiulę griaunamąją jėgą. Tai įvyksta dėl susikaupusio per didelio sniego kiekio ir gyvūnų, sprogmenų ar žmonių veiklos.  Pačios didžiausios lavinos gali judėti didesniu nei 300 km/h .

Sniego griūčių rūšys. Puraus sniego griūtys -   jos paprastai prasideda viename taške ir lavina palaipsniui išsiplėčia. Perdangos sniego griūtys - jos turi būdingą išvaizdą - išpjautą sniego bloką iš apylinkių lūžių. Sauso sniego griūtys – tai dažniausiai pasitaikanti griūčių rššis. Šios griūtys gali viršyti 300 km/h ir sverti iki 10.000.000 tonų. Šlapio sniego griūtys – ši sniego griūčių rūšis yra pavojingiausia, nes nepaisant nedidelio 10-40 km/h greičio priešingai nei sauso sniego griūtys šlapio sniego lavinos gali tapti galinga griaunamąja jėga dėl didelės masės ir tankio. .

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 23655 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (440 žodžiai)
  • Ugnė
  • Sniego griūtys ir nuošliaužos
    10 - 9 balsai (-ų)
Sniego griūtys ir nuošliaužos. (2015 m. Rugpjūčio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/sniego-griutys-ir-nuosliauzos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:37
×