Socialiai atsakingo verslo samprata


Įvadas. Socialiai atsakingo verslo samprata. Socialiai atsakingų įmonių atsakomybės. Socialiai atsakingas verslas įmonėse ir organizacijose. Pasaulinis ĮSA susitarimas. Lietuvos atsakingo verslo asociacija. Socialiai atsakingų įmonių pavyzdžiai. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas - Išsiaiškinti kas yra socialiai asakingas verslas, bei aptarti jo reikšmę įmonėse.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiskinti socialiai atsakingo verslo sąvoką;

Išsiaiškinti socialiai atsakingų įmonių atsakomybes;

Rasti konkrečių įmonių, kurios būtų socialiai atsakingos.

Juridinė atsakomybė - atsakingas teisinių įsipareigojimų vykdymas, „žaidimas pagal taisykles“.

Pirmoji rasta socialiai atsakinga turizmo įmonė – kelionių agentūra „Superturas“. UAB „Superturas“ socialiai atsakingo verslo koncepcija:

Socialiai atsakingas verslas (VSA) - tai savanoriškos verslo įmonių pastangos įtraukti socialines ir aplinkos problemas į jų bendras veiklas ir ryšius su suinteresuotomis šalimis. VSA - tai įmonių ideologija, politika bei praktika, atspindinti tokią įmonių elgseną, kai jos į savo veiklą savanoriškai įtraukia socialinius ir aplinkosaugos klausimus bei santykiuose su visais suinteresuotais visuomenės, verslo ir valdžios atstovais vadovaujasi pagarbos žmogui, visuomenei bei gamtai vertybiniais principais. Taigi, kiekviena įmonė turi būti socialiai atsakinga. Šiais laikais žmonėms labai svarbu, tai ką jie renkasi, todėl socialiai atsakingos įmonės turi daugiau privalumų. Kuo daugiau socialiai atsakingų įmonių bus Lietuvoje, tuo mažiau socialių ir aplinkos problemų bus.

Jurkaitis M.,Mažeika D.,Semaškaitė K., Socialiai atsakingas verslas, 2008 straipsnis

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2011 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Socialiai atsakingo verslo samprata
    10 - 10 balsai (-ų)
Socialiai atsakingo verslo samprata. (2016 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiai-atsakingo-verslo-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:14
×