Socialiai atsakingos įmonės UAB „Lidl Lietuva“ analizė


Įvadas. Įmonių socialinė atsakomybė. Įmonių socialinės atsakomybės raida ir atpažinimas. Socialinio verslo ir socialiai atsakingo verslo palyginimas. Socialinio verslo modelių palyginimas. Socialiai atsakinga įmonė „Lidl Lietuva“. „Lidl“ bendravimas su bendruomene, klientais ir partneriais. Socialinė atsakomybė maisto prekių srityje ir parama. Išvados. Literatūra. Priedai.


Darbo tikslas – atskleisti socialiai atsakingos Lietuvos įmonės „Lidl Lietuva“ verslo modelį, verslo etikos ir socialinės atsakomybės ypatumus ir pasirinktos akcinės bendrovės socialinės atsakomybės raidą.

Darbo metodai: mokslinės literatūros ir kitų šaltinių analizė, lyginamoji analizė, duomenų sisteminimas.

Taigi, įmonių socialinė atsakomybė yra pareiga daryti gera visuomenei bei aplinkai. Įmonės turėtų atsižvelgti į daromą žalą aplinkai ir elgtis etiškai, o visuomenė taip pat turėtų žiūrėti vieni į kitus atsakingai, draugiškai, bei pagarbiai.

Apibendrinant galima sakyti, jog nebūtina visam pasauliui skelbti, jog įmonė yra socialiai atsakinga. Tai galima puikiai pamatyti iš jos daromų veiksmų, vykdomų akcijų, nesvarbu ar įmonė įsidiegusi socialiai atsakingos įmonės standartus ar ne. Svarbiausia yra tai suvokti ir būti atsakinga. O kadangi nyksta gamtiniai šaltiniai, didėja aplinkos tarša, bei daugelyje šalių yra socialinė nelygybė tai matome, kad socialinė atsakomybė pasaulyje yra labai svarbi.

Lietuvoje yra maltiečių organizacija, kuri nepalieka senų žmonių likimo valiai, jais rūpinasi, duoda maisto, dažnai juos lanko.

Lietuvoje veikia įmonė „Mano aplinka“, joje yra daug darbuotojų, kurie tvarko aplinką ir ja nuolatos rūpinasi. [6]

Apibendrinant galima teigti, kad grynasis modelis yra pats geriausias, kadangi atsižvelgia į socialinę poveikį ir poreikius, mažiausiai siekia naudos sau , bei viską daro su geromis paskatomis ir ketinimais. [3]2. SOCIALIAI ATSAKINGA ĮMONĖ „LIDL LIETUVA“

Teisingumas – principas, kurio yra laikomasi kiekvieno įmonės darbuotojo atžvilgiu.

Įmonė orientuota į tikslą, yra stiprūs ir korektiški verslo partnerių atžvilgiu.

Tęsia pažadus ir laikosi susitarimų, esa patikimas partneris. To paties tikisi iš savo verslo partnerių. Gerbia žodinį įsipareigojimą ir duotą pažadą.

Atviri konstruktyvioms idėjoms ir įvertina galimą jų naudą plečiant įmonę.

Elgiamasi taip, kad būtų žinomi ir vertinami kaip patrauklūs darbdaviai.

Pirmąją darbo dieną naujus darbuotojus pasitinka dėmesingai ir gerai pasiruošę.

Reguliariai kviečia kiekvieną darbuotoją į vertinamąjį pokalbį, kurio metu aptaria jo pasiekimus, elgesį ir pažangą įmonėje.

Šį įmonė puikiai įrodo savo socialinį atsakingumą, tai parodo bendravimas su klientais, partneriais ir visuomene. „Lidl“ stengiasi išvengti netikslumų su verslo partneriais ir labai atsakingai žiūri į verslą. Savo darbuotojus gerbia, jais rūpinasi, dažnai rengia pokalbius tam, kad išvengtų nesusipratimų. O klientai yra labai svarbūs, „Lidl“ stengiasi, kad klientams niekada nieko netruktų ir iš parduotuvės jie išeitų laimingi.[1]

„Lidl“ kiekvieną dieną pasirūpina šviežiais vaisiais. Jiems yra svarbi kokybė už mažą kainą. Taip pat rūpinasi gyvūnų laikymo sąlygomis, yra prieš medžiojimą laukinių gyvūnų, bei nelegalią žvejybą.

Taigi, „Lidl“ eilinį kartą įrodė jog yra socialiai atsakinga, kadangi rūpinasi ne tik žmonėmis kuri neturi maisto, bet rūpinasi ir vaikais, kad jiems nereiktų grįžti po pamokų į namus kur būtų vieni. [1]

Apibūdinant įmonių socialinės atsakomybės sampratą pagrindiniai aspektai tai jog įmonių socialinė atsakomybė yra pareiga daryti gerą visuomenei bei aplinkai. Įmonės turėtų atsižvelgti į daromą žalą aplinkai ir elgtis etiškai, o visuomenė taip pat turėtų žiūrėti vieni į kitus atsakingai, draugiškai, bei pagarbiai.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4374 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Socialiai atsakingos įmonės UAB „Lidl Lietuva“ analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialiai atsakingos įmonės UAB „Lidl Lietuva“ analizė. (2019 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiai-atsakingos-imones-uab-lidl-lietuva-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 15:51
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo