Socialinė grupė - anoreksikės


Įvadas. Anoreksijos priežastys. Sergančiojo mąstymas. Išvaizda. Mityba. Anoreksijos pasekmės. Pasveikimo būdai. Kaip užkirsti kelią valgymo sutrikimams? (Prevencija). Statistika. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Specialistai teigia, kad ligai atsirasti neužtenka vienos priežasties. Čia jų susideda visas kompleksas, kurių tarpe svarbų vaidmenį vaidina tėvų elgesys, santykiai šeimoje, bendravimas su bendraamžiais. Nuo anoreksijos gali kentėti ne tik suaugę, bet ir vaikai, kuriuos tėvai maitina per prievartą. Šiuo atveju vaikams atsiranda neapykanta maistui. Didelę įtaką turi socialiniai – kultūriniai faktoriai: žiniasklaida, liekno kūno kultas. Taip pat ligą gali sukelti kai kurių vaistinių preparatų vartojimas pavyzdžiui, vaistai, kuriuose gausu kofeino. Anoreksijos priežastimi gali būti padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje. Liga dažnai kamuoja į depresiją linkusius asmenis, kurie kelia sau sunkiai įgyvendinamus tikslus, dėl ko liga kartojasi. Anoreksija sergantys asmenys pastoviai domisi dietomis, slepia savo valgymo įpročius.

Nuo anoreksijos pasveiksta tik maždaug pusė ligonių. Siekiant užkirsti kelią šiai ligai yra vykdomi įvairūs projektai kaip „Mada prieš Anoreksiją ir Bulimiją“ , kurių metu didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykdoma akcija, kurios tikslas informuoti visuomenę apie anoreksijos ir bulimijos keliamą pavojų, kaip sveikai gyventi ir saugoti savo sveikatą. Nepamirškime, jog geriausia ir veiksmingiausia priemonė užkirsti kelią šiems valgymo sutrikimams yra tinkamas vaikų auklėjimas šeimose. Visą mūsų teikiamą informaciją geriausiai įsisavina vaikai – venkite prie jų kalbėti apie dietas ar kritikuoti antsvori turinčius žmones.

Žemiau pateiksime keletą patarimų, kaip užkirsti kelią anoreksijai:

Manome, kad laikantis šių patarimų, sergančiųjų anoreksija skaičius sumažėtų ženkliai.

KVK knyga Studentų kursinių, baigiamųjų darbų rengimo metodika

  • Microsoft Word 107 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2229 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gitana
  • Socialinė grupė - anoreksikės
    10 - 10 balsai (-ų)
Socialinė grupė - anoreksikės. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialine-grupe-anoreksikes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 05:57
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo