Socialinė ir komunikavimo ugdymo kompetencijos


Įvadas. Komunikavimo kompetencija. Komunikavimo kompetencijos ugdymas(is). Gebėjimo bendrauti ir išreikšti save bei pažinti pasaulį ugdymas. Aplinka. Plėtojimas. Darželyje. Priemonės komunikavimo kompetencijai. Socialinė kompetencija. Auklėtojos bendravimas ir bendradarbiavimas ,,Vėrinėlio” vaikų darželyje. Socialinių studijų kampelis. Darželyje. Socialinės kompetencijos ugdymas statybinių žaidimų centre. Socialinė raida. Tyrimo objektas. Priemonės socialinei kompetencijai ugdyti.

Visą praktika aš stebėjau kaip vykdoma komunikavimo kompetencija su vaikais. Jau pirma diena susipažinau su darželyje dirbančia logopede.Visi darželio vaikai gali lankyti logopedą, jei to reikia. Pamokėlės vyksta du kartus į savaite. Grupėje ŽEMYNUKAI logopedą lanke 3 vaikai: Nikolajus, Pranas, Matas. Po kiekvieno užsiėmimo logopedė aiškino auklėtojai kaip reikia bendrauti su tokiais vaikai, kad pastoviai reikia taisyti jų netiesiklingą kalbą. Nikolajui buvo skirtos specialios užduotis, kurios galėtų pagerinti jo kalbą. Jas jis turėdavo atlikinėti prie veidrodžio su suaugusiojo pagalba.

Bet vaikai ne tik žaidžia ir triukšmauja. Labai nustebau, kad vaikai mėgsta klausytis kaip jiem skaito auklėtoja. Iš pradžių pagalvojau, kad taip jie klausosi tik auklėtojos, bet kai pabandžiau pati paskaityti pamačiau, kad visi vaikai nutilo , priėjo arčiau ir pradėjo atidžiai klausytis skaitymo. Jie ne tik klauso, bet po skaitymo bando papasakoti ką išgirdo ar patiko ir tai yra puiku.

Ša praktiką atlikinėjau darželyje, kuris dirba pagal „Vėrinėlio“ programą. Labai norėčiau paliginti kaip auklėtojos bendrauja su vaikai ir kitose ugdymo programose, bet tai galėsiu padaryti kai atliksiu praktiką kitame darželyje.

Socialinių studijų kampelis — vieta įvairioms priemonėms apie žmones, bendruomenę, gimtine, žemę. Veikla šiame kampelyje padeda įgyti žinių, perimti dorovines ir estetines vertybes, skatina kooperuotis ir veikti kartu. Vaikai išsiaiškina asmeninio gyvenimo faktus ir istoriją, šeimos, giminės istoriją, sužino apie žmonių, profesijų įvairovę, pratinasi reikšti savo mintis ir jausmus. Vaikams gali padėti tokios priemonės.

* Paveikslėliai, knygelės, perkirpti piešinėliai, paveikslėlių serijos, grupės apie įvairių profesijų žmones, jų darbus, bendruomenę, šeimą, žemę.

Jau minėjau, kad atlikau praktiką darželyje, kuris dirba pagal „Vėrinėlio“ programa. Tokiame darželyje grupes yra suskirstytos pagal kampelius. Dabar trumpai norėčiau aprašyti savo pastebėjimus bei tyrimus.

Mano grupes vaikai labai dažnai žaisdavo statybinių žaidimų centre. Žaisdami kaladėlėmis, vaikai kuria savo bendruomenės modelį ir daugiau sužino apie savo aplinką. Išsamiau susipažįstant su kaladėlėmis, sužinoma ir apie medieną, apie tai, kaip pagaminamos kaladėlės, kodėl svarbūs standartiniai matmenys. Gali būti tyrinėjama žmonių tarpusavio priklausomybė, patys žmonės, jų darbai. Galima paanalizuoti, kaip žmonės pastatė savo pastatus. Kartais mes su auklėtoja taip ir darėme, bet dažniausiai vaikai dalinosi savo mintinis su grupes draugais, o mum buvo labai smagu stebėti visą šitą procesą.

Tyrimo objektas: tyriau grupes SAULĖS ZUIKIAI į berniuką ŽANĄ. Jam kaip prieš savaitę suėjo 6metukai. Rudenį vaikas jau ruošiasi i pirmą klasę. Auga tvarkingoje pasiturinčioje šeimoje. Turi dvi vyresnes seseris. Aistei - 10metų, Kristinai 17m. Ji uoliai rūpinasi savo jaunesniuoju broliuku. Berniukas labai guvus, linksmas, žaismingas, kupinas idėjų turi daug draugų. Gyvenimas jam buvo visada lengvas: tėvai puikiai juo rūpinasi, pildo daugelį užgaidų, skiria daug dėmesio. Mėgstamiausias Giedriuko užsiėmimas – žaisti kompiuteriu ir su draugais kieme. Turi katę ir šuniuką, kuriuos labai myli. Aš nusprendžiau atskleisti, kaip yra išsivystę: vaiko socializaciniai gebėjimai, supratingumas, adaptyvumas.

Gaila, kad negalėjau stebėti Žano elgseną už darželio ribų, bet aš stebėjau jį draugų kompanijoje – ar jis:

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (3163 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julija
  • Socialinė ir komunikavimo ugdymo kompetencijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinė ir komunikavimo ugdymo kompetencijos. (2013 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialine-ir-komunikavimo-ugdymo-kompetencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:15
×