Socialinė partnerystė, sprendžiant klientų psicho socialines problemas


Įvadas. Socialinė partnerystė. Skurdas. Smurtas. Alkoholizmas. Prievarta. Socialinių įgūdžių stoka. Apibendrinimas. Literatūra.

Skurdas. Daugelį Lietuvos šeimų yra pasiekusi skurdo riba, kiekviena šių šeimų turi teisę gauti valstybės paramą (socialinę pašalpą), kuri nustatoma tikrinant šeimos pajamas ir turtą. Norint gauti tokias išmokas, pakanka priklausyti tam tikrai gyventojų grupei, kuriai yra sunku pragyventi, kurios skursta ir todėl turi būti remiamos valstybės. Valstybės socialinė parama turi būti tikslingai nukreipta skurdo prevencijai, tai yra tiems žmonėms, kurie laikinai ar visiškai negali savimi pasirūpinti. Skiriant socialines pašalpas šeimoms, būtina atsisakyti netiesioginių skurdo kriterijų, tokių kaip vaikų skaičius šeimoje, nedarbingas amžius ir pan.

Apleidimas – kai tėvai ar globėjai nesirūpina savo vaikų maistu, šiluma, gyvenamąja vieta, saugumu ir pan.

VŠĮ Paramos vaikams centras; Šeimos santykių institutas; Psichikos sveikatos centrai

Kad visapusiškai ir geriau tėvai pažintų savo vaikus, reikia taikyti įvairius jų reakcijų ir poelgių, jų išgyvenimų ir pojūčių, psichinių savybių pažinimo metodus. Įvairiais metodais gautus rezultatus, galima susidaryti išsamų ir turiningą vaikų psichofizinių ypatybių vaizdą. Artimi kontaktai su vaikais, kasdienis, sistemingas auklėjimas sudaro daug galimybių pažinti vaiką. Nuolatinis noras pažinti, kuo geriau perprasti vaiko asmenybę, sąlygoją visapusišką, ekonomiškesnį ir racionalesnį jo psichofizinių ypatybių formavimą.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1275 žodžiai)
  • Raimonda
  • Socialinė partnerystė, sprendžiant klientų psicho socialines problemas
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinė partnerystė, sprendžiant klientų psicho socialines problemas. (2014 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialine-partneryste-sprendziant-klientu-psicho-socialines-problemas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:14
×