Socialinė pedagoginė pagalba bendraamžių patyčias patiriantiems etninių mažumų vaikams mokyklose


Socialinė pedagoginė pagalba bendraamžių patyčias patiriantiems etninių mažumų vaikams Lietuvos ir Anglijos mokyklose. Įvadas. I. Socialinės pedagoginės pagalbos bendraamžių patyčias patiriantiems vaikams tyrimų teorinės prielaidos. Patyčių reiškinio samprata ir analizė. Patyčių atsiradimą tarp bendraamžių sąlygojantys veiksniai. Vaikų asmenybiniai veiksniai. Šeimoje kylančios patyčių priežastys. Patyčias mokykloje lemiantys veiksniai. Patyčių pasekmės. Iii. Socialinės pedagoginės pagalbos bendraamžių patyčias patiriantiems etinių mažumų vaikams lietuvos ir jungtinės karalystės mokyklose tyrimas. Tyrimo metodika. Respondentų charakteristika. Tyrimo rezultatų analizė išvados. Literatūra. Baigiamojo darbo tikslas: atskleisti socialinės pedagoginės pagalbos galimybes bendraamžių patyčias patiriantiems etninių mažumų vaikams lietuvos ir jungtinės karalystės mokyklose.

Socialinė pedagoginė pagalba bendraamžių patyčias patiriantiems i. Socialinės pedagoginės pagalbos bendraamžių patyčias paiii. Socialinės pedagoginės pagalbos bendraamžių patyčias patiriantiems enėra abejonių, kad patyčios, priekabiavimas, galios demonstravimas ir silpnesnio pavertimas auka visais laikais egzistavo žmonių visuomenėje. Kone kiekvienoje socialinėje grupėje yra galimybė vienam ar keliems asmenims piktnaudžiauti savo stiprybe ar galia, sistemingai išnaudojant ar skaudinant kitą asmenį. Tai gali nutikti bet kur: šeimoje, biure ar gamykloje. Tačiau, galima teigti, kad dažniausiai patyčių reiškinys yra aptinkamas uždarose institucijose, tokiose kaip mokyklos, vaikų globos namai, pataisos centrai, kalėjimai, kariuomenė.

Susidomėjimas patyčių reiškiniu anksčiausiai prasidėjo skandinavijoje – 1970 – taisiais metais (povilaitis r. , valiukevičiūtė j. , 2004). Švedų gydytojas peter paul heinemann pirmasis atkreipė visuomenės dėmesį į patyčias, jas pastebėjęs mokyklų, kuriose dirbo, vaikų žaidimo aikštelėse. Gydytojo darbas itin sudomino visuomenę ir sukūrė pamatus akademiniams mokslininko d. Olweus tyrinėjimams. Būtent d. Olweus patyčių reiškiniui paskyrė daugiau nei 20 savo mokslinio darbo metų, turėjo galimybių atlikti ilgalaikius tyrimus, tad jo moksliniai darbai yra kone reikšmingiausi, didžiausios apimties ir itin sudėtingi (besag v. E. , 1989).

  • Microsoft Word 170 KB
  • 2012 m.
  • 45 puslapiai (10035 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ona
  • Socialinė pedagoginė pagalba bendraamžių patyčias patiriantiems etninių mažumų vaikams mokyklose
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinė pedagoginė pagalba bendraamžių patyčias patiriantiems etninių mažumų vaikams mokyklose. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialine-pedagogine-pagalba-bendraamziu-patycias-patiriantiems-etniniu-mazumu-vaikams-mokyklose.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 21 d. 07:29
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!