Socialine politika savarankiškas darbas


Sociologijos savarankiškas darbas.

Įvardinkite 1 - 2 socialines problemas , su kuriomis susiduria šeima. Nurodykite ir pagrįskite , kodėl įvardintas socialines problemas reikia spręsti. Įvardinkite 2 – 3 teisės aktus ir apibūdinkite jų taikymo sritį. Pakomentuokite , kaip konkretus teisės aktas gali būti taikomas pasirinktoms socialinėms problemoms spręsti.


Į socialinę darbuotoją kreipėsi šeima. Šeimą sudaro 5 asmenys: vyras (A.Ž.), moteris (M.L) ir trys vaikai – Diana, Paulius ir Artūras. A.Ž. ir M.L yra nesusituokę. Šeima gyvena penkių aukštų name, ketvirtame aukšte. Butas yra 60 kv. m. – trys kambariai. Butas pirktas M.L. sesers vardu, paėmus paskolą iš banko. Paskolos įmokas moka M.L., kiekvieną mėnesį pervesdama nustatyto dydžio įmoką į sesers sąskaitą banke. Deklaruota, jog bute gyvena 2 suaugę asmenys.

Du vyriausieji vaikai, Diana ir Paulius, yra iš pirmosios M.L. santuokos, o jų amžius yra 9 ir 7 metai. M.L. vyras yra miręs. Diana yra neįgali (cerebrinis paralyžius, įgytas gimdymo metu). Mergaitei nustatytas abiejų kūno pusių raumenų judesių sutrikimas. Jos rankos per alkūnių sąnarius sulenktos ir pritrauktos prie kūno, kojos per kelių ir klubo sąnarius sulenktos. Ji nemoka sėdėti, nevaikšto, beveik nenulaiko galvos, valgymo funkcija taip pat sutrikusi – mergaitė negali nuryti maisto, springsta.

Socialine politika savarankiškas darbas. (2016 m. Balandžio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialine-politika-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:13