Socialinė psichologja


Socialinė psichologija. Naudota literatūra. Grupių psichologija. Bendravimo psichologija. Konfliktai ir jų sprendimų būdai.

Išorinių žmogaus savybių atspindėjimas pirmiausia siejasi su intuityviais emociniais gerumo ar blogumo, gražumo ar bjaurumo, simpatiškumo ar antipatiškumo ir kitais įvertinimais. Antrasis pažinimo etapas – loginis emocinis pažįstamojo vertinimas. Psichologija dar nėra sudariusi patikimų rekomendacijų, kaip pagal žmogaus išorę pažinti jo psichines savybes: temperamentą, charakterį, sugebėjimus ir kt. Kol kas išaiškintos tik bendros nuostatos: žmonės nešiojantys akinius suvokiami kaip protingesni ir patikimesni, besišypsantys – ir protingesni, draugiškesni, storoki vyrai – patikimesni, labiau pasitikintys savimi ir kt. Manoma, kad tokių apibendrinimų priežastys yra pasikartojančios asociacijos: nešiojantys akinius galėję daugiau skaityti, didelės kaktos žmonės galėtų turėti daugiau vietos smegenims ir pan. Taip pat panašių gyvenimiškų apibendrinimų galime pastebėti kituose tyrimuose: šiurkštūs plaukai rodo nenuolankų charakterį, storos lūpos seksualumą, pravira burna kavilumą ir pan.

blogo analogų ieškojimo efektas. Šis efektas pasireiškia tuo, kad suvokiantysis

Taigi, labiausia išspręsti mums konfliktus trukdo nemokėjimas išklausyti kito. O

sugebėjimas klausyti kito yra gana retas bruožas, dėl kurio nebuvimo bendravime kyla daug keblumų. Dažniausia pasitaikančios klausymosi klaidos:

Taip pat vienas iš efektyvaus bendravimo sudėtinių dalių yra sugebėjimas aiškai reikšti

savo mintis. Bet ne visi mes sugebame jas išreikši žodžiais, todėl pasitaiko keletas kalbėjimo klaidų:

juokavimas pokalbyje nukreiptas į kitą žmogų.

kompromisas. Tik kartais šį būdą galima laikyti tinkamu visiems konfliktų sprendimams. Neretai būna tinkamesnių, bet neatrastų sprendimo variantų;

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (3701 žodžiai)
  • Kiks
  • Socialinė psichologja
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinė psichologja. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialine-psichologja.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:18
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo