Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė


Socialinių problemų paliestos grupės aprašymas. Problemos sprendimo būdai. Studento nuomonė apie šią problemą. Studento nuomonė apie pačią užduotį. Šaltinių sąrašas.

Šiame darbe bus pasirinkta viena iš socialinių problemų paliestų grupių ir pristatytas problemos paplitimas, aprašymas įvairioje literatūroje. Konkrečiai, bus kalbama apie moterų nelygybės darbo rinkoje klausimai. Moterys, kaip visuomenės dalis, jaučia didelius poreikius būti lygiaverčiais partneriais, darbuotojais kaip ir vyrai, tačiau susiduriama su poreikių nepatenkinimu. Darbe bus kalbama apie moterų poreikius gauti didesnį atlyginimą, aukštesnes pareidas, gauti svarbesnius, daugiau atsakomybės ir darbo reikalaujančius projektus, užsiimti vyriška veikla, darbais. Darbe nagrinėjama kaip su šių poreikių nepatenkinimu kovajama teisiniuose aktuose, kokios institucijos yra atsakingos už tai ir kaip padalijamos atsakomybės tarp institucijų. Galiausiai, bus pateikta darbą rašančios studentės nuomonė, apie šią problemą ir kaip reikėtų kovoti su šia problema. Taip pat, bus pateikta studentės nuomonė, kaip ji vertina šią užduotį, kuo ji buvo naudinga ir ko buvo išmoka.

Lyčių lygybės klausimas istorijoje vyravo jau seniai. Pirmą kartą apie tai buvo prabilta per Prancūzijos revoliuciją 1791 m. Tuomet buvo trokštama iškovoti moterims padėtį visuomenėje, valstybės gyvenime. Dabartinėje visuomenėje moterys turi pilnavertiškas teises dalyvauti politiniame gyvenime, darbo rinkoje, įgyti aukštajį išsilavinimą ir t. t. Tačiau su didesnėmis galimybėmis, moterys atrado ir daugiau poreikių. Vis dažniau darbingo amžiaus moteris renkasi ne vien motinos vaidmenį ir buities rūpesčius, bet mąsto apie karjeros galimybes. O čia jau susiduria su problemomis, kurias sukelia moteriška lytis. Plačiau jas aptarsime.

Pradėjus kalbėti nuo pat pradžių galime pastebėti, kad moterų poreikių neišpildymas prasideda dar būnant vaikais. Vos vaikams pradėjus galvoti apie savo gyvenimo kelią, vaikai susiduria su „vyriškais“ ir „moteriškais“ darbais. Visuomenės nustatytos normos, kad moterims nedera būti automechanikėmis, o vyras – vaikų darželio auklėtojais, iškreipia vaikų mąstymą ir dažnas atvejis, kai mergaitė nepasirenka trokštamos profesijos, nepatenkina savo poreikių, dėl šių visuomenės normų.

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 626 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-geroves-politikos-dokumentu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 19:53
×