Socialinės gerovės scenarijus


Įvadas. Socialinės politikos modeliai. Lietuvos socialinės politikos modelis. Lietuvos socialinės politikos modelio įtaka Lietuvos plėtrai. Socialinio darbo plėtros modeliai. Socialinis darbas ir socialinė politika. Nevyriausybinių, valstybinių ir tarpvalstybinių organizacijų veikla. Nvo veikla. Valstybinių organizacijų veikla. Tarpvyriausybinių organizacijų veikla. Išvados. Literatūra.

Atkūrus nepriklausomybę Lietuvos Respublikos socialinė politika buvo vykdoma dviem pagrindinėmis kryptimis: socialinės apsaugos ir darbo politikos formavimas ir apgyvendinimas. Socialinės apsaugos sistema susidėjo iš dviejų dalių: 1) socialinio draudimo ir 2) socialinės paramos. Socialinis draudimas – socialinės apsaugos sistemos dalis, finansuojama specialiomis apmokomis ir mokanti su tomis apmokomis susietas išmokas; socialinė parama – socialinės apsaugos dalis, kuri teikė šalies gyventojams piniginę ir nepiniginę paramą, atskaitant socialines paslaugas. Piniginė parama galėjo būti teikiama tikrinant gavėjo pajamas ir turtą arba netikrinant.

Lietuvai įstojus į ES svarbiausiu uždaviniu tampa Lietuvos socialinės integracijos problemos sprendimas. Socialinė prasme ES viena pagrindinių problemų lieka europietiško mentaliteto ir identiteto apibrėžimo paieškos, kurios būtent ir apima socialinio identiteto, socialinės savivokos ir socialinės apsaugos klausimų sprendimus. Ieškant atsakymus į šiuos klausimus ES šalims pasidaro svarbios it tokios problemos kaip nedarbas, socialinė atskirtis ir socialinis konfliktas. Siekiant ISSN

Socialinio darbo bei socialinės politikos veikla yra orientuota į žmogaus socialinę apsaugą ir aprūpinimą.

Socialinis darbas tai profesija, kuri, vadovaudamasi moksliniais tyrimais, mėgina spręsti, mažinti arba panaikinti praktines socialines problemasSocialinio darbuotojo ir kliento sąveikai svarbios abiejų šalių pastangos, pasitikėjimas ir bendradarbiavimas. Pagrindiniai socialinių paslaugų teikimo ir plėtros tikslai: gerinti pagalbos į namus paslaugas, gerinti socialinių įgūdžių ugdymą, dienos socialines paslaugas.

Socialinio darbo bei socialinės politikos veikla yra orientuota į žmogaus socialinę apsaugą bei aprūpinimą. Šios dvi sąvokos gali būti neatsiejamos darbe ar gyvenime, susidūrus su įvairiomis socialinėmis problemomis.

Nevyriausybinių, valstybinių bei tarpvyriausybinių organizacijų veiklos tikslas būtų labai panašus - rūpintis žmonių gerove, ateitimi. Jos svarbios valstybės gyvenime, nes skatina demokratinius procesus, identifikuoja visuomenės problemas ir jų sprendimą.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1956 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaluna
  • Socialinės gerovės scenarijus
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinės gerovės scenarijus. (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-geroves-scenarijus.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 17:38
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!