Socialinės globos institucijos neįgaliesiems


Socialinės globos institucijos neįgaliesiems. Darbą tikrino lektorė A. Šumskienė. Klaipėda. Socialinės globos įstaigos Dienos centrai neįgaliesiems Profesinės reabilitacijos centrai Savarankiško gyvenimo namai. Oficiali statistika skelbia, kad Lietuvoje gyvena daugiau nei 253 159 neįgaliųjų. Stacionari socialinės globos įstaiga. Stacionari socialinės globos įstaiga skirta įvairaus amžiaus. Stacionariose globos įstaigose žmonėms su negalia teikiamos šios paslaugų grupės informavimo ir konsultavimo. Neįgaliųjų, bendruomenės dienos centrai. Buities paslaugos. Tai yra asmeninės higienos, skalbimo. Sporto paslaugos. Įstaigose sudaromos sąlygos sportuoti. Bendrojo švietimo. Neįgaliųjų asmenų teisę į užimtumą dalinai užtikrina dienos užimtumo centrai. Profesinės reabilitacijos centrai. Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme reglamentuojama svarbi neįgaliųjų socialinės integracijos sistemos grandis - profesinė reabilitacija. Profesinių gebėjimų atkūrimas arba naujų išugdymas – tai prarastų savybių. Savarankiški gyvenimo namai negalią turintiems asmenims integruoti į vientisą socialinių paslaugų teikimo sistemą. Galima teigti. Svarbu. Neįgalūs suaugusieji gyvenantys stacionariose socialinės globos įstaigose. Taip pat, tarptautiniu mastu per keliasdešimt metų surinkti duomenys parodė.


Socialinės globos įstaigos Dienos centrai neįgaliesiems Profesinės reabilitacijos centrai Savarankiško gyvenimo namai.

Bendrojo švietimo, mokymo, ugdymo, auklėjimo paslaugos. Šių paslaugų struktūra priklauso nuo įstaigos tipo ir klientų. Šviesti visuomenę, formuoti teigiamą požiūrį į žmones su negalia imasi visuomenės informavimo priemonės – rengiamos televizijos ir radijo laidos, laikraščiuose ir žurnaluose rašoma apie žmonių su negalia problemas, teises, poreikius, galimybes. Dienos centrai dalyvaudami žmonių su negalia socialinės integracijos 2003-2012 metų programoje vykdė šviečiamąją veiklą, viena populiariausių jos formų yra seminarų ciklai „Pažink negalią“. Seminarai skaitomi mokyklose, įvairiose organizacijose. Įvairių institucijų darbuotojai, mokiniai, pedagogai supažindinami su įvairių negalių specifikomis, pateikiami nurodymai, kaip bendrauti su vienokią ar kitokią negalę turinčiu žmogumi.

  • MS PowerPoint 197 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1480 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Socialinės globos institucijos neįgaliesiems
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinės globos institucijos neįgaliesiems. (2016 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-globos-institucijos-neigaliesiems.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 17:02
×