Socialinės grupės ir organizacijos projektas


Socialinės grupės ir organizacijos. Socialinė grupė ir esminiai jos bruožai. Skirtingi socialinės grupės suvokimai. Pagal D. Lightą ir S. Kellerį. Pagal B. Hessą, E. Marksoną ir Steiną. Socialinės grupės elementai. Socialinių grupių klasifikavimas. Pagal svarbą ir artumą asmeniniam gyvenimui. Pagal tikslus. Pagal dydį. Diados ir triados charakteristika. Pagal susitapatinimo su grupe laipsnį. Pagal socialiai reikšmingus kriterijus. Grupės vidiniai procesai ir funkcijos. Vidiniai procesai pagal J. Vander Zandeną. Pagrindinės socialinės grupės funkcijos. Organizacijos samprata pagrindinės jos savybės ir elementai. Organizacijos elementai. Socialinės organizacijos evoliucija. Biurokratijos bruožai pagal M. Vėberį. Šiuolaikinė biurokratijos samprata. Ryškiausios disfunkcijos. Socialinių organizacijų klasifikavimas.


Socialinės grupės klasifikuojamos ir skirstomos pagal: Svarbą ir artumą asmeniniam gyvenimui, Tikslus, Dydį, Susitapatinimo su grupe laipsnį, Socialiai reikšmingus kriterijus.

Mūsų (mano) grupė (angl. ingroups) - priklausymas ir savęs tapatinimas su jomis. Jų (nemano) grupė (angl. outgroups) – nepriklausymas ir nesitapatinimas, o priešingai – atsiskyrimas nuo jų.

Lyderystė Dykinėjimas Socialinė dilema Grupinis mąstymas Prisitaikymas prie grupės normų.

Socializacijos Instrumentinė Ekspresyvi grupės formavimo, Palaikymo. Pagrindinis antrinės grupės tipas - organizacija.

Socialinė struktūra - pagrindinis organizacijos elementas (individas gyvena tarsi dvigubos realybės erdvėje). Antrasis elementas – organizacijos tikslai (tikslai uždaviniai,tikslai orientyrai,tikslai sistemos). Trečiasis elementas – organizacijos nariai (visuma asmenų, kurių kiekvienas turi savybių ir įgūdžių, leidžiančių jam užimti tam tikrą vietą). Ketvirtas elementas – technologija (tai vieta, kurioje organizacijos narių energija paverčiama į medžiagas). Penktas elementas – išorinė aplinka (organizacija egzistuoja fizinėje,technologinėje, kultūrinėje ir socialinėje aplinkoje).

Šiuo metu terminas biurokratija vartojamas mažiausiai keturiomis reikšmėmis: Biurokratija kaip socialinė grupė Biurokratija kaip valdymo sistema Biurokratija kaip elgesio būdas Biurokratija kaip efektyvumas ir neefektyvumas.

Organizacijos klasifikuojamos labai įvairiai ir taikomi skirtingi kriterijai, tačiau visos organizacijų rūšys tarpusavyje labai susiję. Pagrindinės organizacijų rūšys: ekonominės palaikymo integruojančios politinės.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 130 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (773 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Milda
  • Socialinės grupės ir organizacijos projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinės grupės ir organizacijos projektas . (2017 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-grupes-ir-organizacijos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:43
×