Socialinės išmokos, mokamos laikino nedarbingumo ir pastovaus nedarbingumo netekimo atvėjais


Įvadas. Laikinasis nedarbingumas ir pastovus nedarbingumas. Ligos pašalpa. Nedarbo socialinis draudimas. Valstybinės socialinio draudimo netekto darbingumo pensijos. Netekto darbingumo vienkartinės ir periodinės kompensacijos. Išvados. Literatūra.

Tikslas – apibūdinti socialines išmokas mokamas laikinojo nedarbingumo ir pastovaus nedarbingumo netekimo atvejais.

Pastovaus darbingumo netekimas - svarbiausia socialinės apsaugos rūšis neįgalumo atveju.

LR išskiriamos laikinojo ir pastovaus nedarbingumo išmokų rūšys:

Tuo atveju, kai nukentėjusiam nustatomas neterminuotas darbingumo netekimas, nurodyti netekto darbingumo vienkartinių kompensacijų dydžiai yra trigubinami.

Ligos pašalpa, kurią moka darbdavys per pirmąsias dvi kalendorines nedarbingumo dienas, negali būti mažesnė negu 80 proc. ir ne didesnė kaip 100 proc. pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio. Nuo trečios iki septintos nedarbingumo dienos mokama iš VSDF lėšų mokama 40 proc., o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos, mokama 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamo uždarbio dydžio. Pašalpa mokama iš VSDF lėšų, per mėnesį negali būti mažesnė už nedarbingumo atsiradimo mėnesį galiojusių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų ketvirtadalį.

Nedarbo draudimo išmokos skyrimo sąlygos ir mokėjimo tvarka:

Išmokos dydis ir jos mokėjimas:

Pastovi nedarbo išmokų dalis lygi 350 litų, t.y. valstybės remiamų pajamų dydis;

Kam ir kada skiriama:

Asmenys tiek jų šeimos nariai, dėl kompensacijos turi kreiptis į VSDFV teritorinį skyrių, jame sprendimas dėl išmokos skyrimo bus priimtas per 20 darbo dienų, nuo atitinkamų dokumentų pateikimo.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2283 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Socialinės išmokos, mokamos laikino nedarbingumo ir pastovaus nedarbingumo netekimo atvėjais
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinės išmokos, mokamos laikino nedarbingumo ir pastovaus nedarbingumo netekimo atvėjais. (2015 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-ismokos-mokamos-laikino-nedarbingumo-ir-pastovaus-nedarbingumo-netekimo-atvejais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:19
×