Socialinės kultūrinės aplinkos įtaka vaiko asmenybės vystymuisi


Vaikų kultūra. Socialinės aplinkos įtaka žmogui. Kulturos itaka vaikui. Vaiko kultura. Vaiko socialinė ir kultūrinė aplinka. Vaiko asmenybes ugdymas. Socialinės aplinkos įtaka vaikui. Vaiko asmenybes formavimas. Visuomenes itaka vaiko socializacijai. 1.šeimos reikšmė asmenybės formavimuisi.

Pedagogikos referatas. Įvadas. Kultūros samprata. Kultūrinių vertybių formavimosi pagrindas – šeima. Kultūrinės institucijos. Socialinė kultūrinė aplinka ir jos įtaka vaiko asmenybės vystimuisi. Išvados. Literatūra.


Gimęs žmogus nori ar nenori patenka į visuomenės įtaką, perima jos būdą bei savybes.

Į kokią aplinką pateks vaikas, į kokią kultūrinę terpę, kaip jis bus įtakojamas aplinkos, nuo to priklausys asmenybės vystimasis.

Nelengva pateikti tikslų kultūros apibrėžimą. Kultūra – tai visuma, kuri apima žinias, tikėjimą, meną, moralę, teisę, papročius ir visus kitus gebėjimus, bei įpročius įgytus žmogaus, kaip visuomenės nario (kvieskienė g. 2005, p. 16).

Kultūra – visa, ką sukūrė žmonija praeityje ir dabar. Skiriama materialinė ir dvasinė kultūra. Kultūra siauresne prasme – tai visuomenės dvasinė būklė, lemiama buities, ideologijos, mokslo, meno, technikos ir gamybos laimėjimų.

Kultūra siauriausia prasme suprantama, kaip meno kūrėjų (rašytojų, režisierių, artistų, kino filmo kūrėjų, dailininkų)veiklos rezultatas, tų rezultatų kaupimas, saugojimas ir propagavimas. (jovaiša l. , 2007)

Kultūra plačiąja prasme taip pat yra vientisa sistema, kurios viena dalis (materialinė) papildo kitą (dvasinę). Vydūnas rašė: „kultūra – tai žmoniškumas. Kas nežmoniška, neturi nieko bendro su kultūra“. (vaitkevičius j. , 1995 p. 15)

Pačia bendriausia prasme kultūrą galima apibrėžti kaip visuomenės gyvenimo ir veiklos būdą.

Kultūra dažnai suvokiama, kaip kompleksinė visuma, apimanti visas gyvenimo sferas – ir meną, ir tikėjimą, ir moralę, ir teisę, ir politiką, ir papročius, ir visus kitus gebėjimus bei įpročius , įgytus žmogaus , kaip visuomenės nario.

Mes gana dažnai kultūrą suvokiame pernelyg siaura prasme. Ji mums asocijuojasi mums literatūra, šokiu, daile, knygomis. Kultūra tapatinama su tokiais dalykais, kurie priskiriami meno sąvokai. Per meno kūrinius žmogų pasiekia jį supanti socialinė kultūrinė aplinka. Vaikai mato paveikslėlius, girdi dainas, pradeda skaityti knygas, per kurias vienaip ar kitaip perduodami socialinės aplinkos įvaizdžiai.

  • Pedagogika Referatai
  • 2012 m.
  • Zydre
  • 9 puslapiai (1170 žodžių)
  • Pedagogikos referatai
  • Microsoft Word 11 KB
  • Socialinės kultūrinės aplinkos įtaka vaiko asmenybės vystymuisi
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinės kultūrinės aplinkos įtaka vaiko asmenybės vystymuisi. (2012 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialines-kulturines-aplinkos-itaka-vaiko-asmenybes-vystymuisi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:20