Socialinės pagalbos komandos modelis kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“


Namų darbas. Socialinės pagalbos komandos modelis kauno vaikų globos namuose „ atžalynas “. Socialinio darbo padalinys. Individualus darbas su globojamais vaikais. Socialinio darbuotojo veiklos planas eil. nr. Literatūros sąrašas.

Netekę tėvų globos ir kai nėra globėjų, vaikai dažniausiai patenka į vaikų globos įstaigas. Patekęs į tokią įstaigą vaikas patirią labia didelį stresą. Būdami tokioje būsenoje , o ypatingai paaugliai, būdingos rimtos elgesio bei emocinės problemos, kurios sukelia agresiją, delinkvenciją, depresiją, nerimą, akivaizdesnės somatinio pobūdžio bei dėmesio problemos. Vieni vaikai tampa agresyvūs, pilni pykčio, paniekos, neapykantos, o kiti atvirkščiai būna užsidarę, liūdni. Dažnai tarp tokių vaikų kyla konfliktai, nesutarimai, o labiausiai patyčios. Tokioms problemoms vieno profesionalaus darbuotojo neužtenka, tam turi būti teikiama kompleksinė pagalba, vienijanti globos namų bendruomenę, įvairių specialistų bei socialinių partnerių pastangas, sutelktas į bendros pagalbos vaikui (strategijos) įgyvendinimą.

Kaip teigia mokslininkai (Kučinskas, Kučinskienė 2000, Bagdonas 1994, ir kt.), kad vaikų pedagoginėms, socialinėms ir psichologinėms problemoms spręsti reikalinga kompleksinė pagalba ir darbas turi vykti integruotai, o L. Žalimienės (2007) teigia, kad komandinis darbas yra būtinas teikiant socialinės globos paslaugas be tėvų globos likusiems vaikams dėl vaikų problemų kompleksiškumo ir sudėtingumo. Vienas profesionalus darbuotojas negali išspręsti visų vaikų, visų problemų. Bendradarbiaujant su kitais profesionaliais darbuotojais, galima greičiau pasiekti norimų rezultatų ir suteikti vaikui kokybiškas paslaugas, kadangi kiekvienas darbuotojas papildo komanda naujomis žiniomis, naujais įgūdžiais. Komandinis darbas yra būtinas teikinat socialinės globos paslaugas.

Tiksas: aptarti Kauno vaikų globos namų „Atžalynas“ komandinio bendradarbiavimo privalumus ir trūkumus, prendžiant ten gyvenančių vaikų problemas.

Ta dalis yra - vaikai, kurie yra patekę į vaikų globos namus, kurie neturi šeimos, artimųjų, draugų. Jų artimiausia aplinka yra dirbatis personalas ir vaikai, gyvenantis vaikų globos namuose.

Valstybinėse vaikų globos namuose „Atžalynas“ vaikais rūpinasi socialiniai pedagogai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir kiti vaiko gerovės profesionalai. Labai svarbu aptarti, specialistų dirbančių vaikų globos namuose funkcijas ir socialinio darbo metodus, kurie taikomi dirbant su vaikais ir jaunimu. Kadangi, vaikų globos namuose, didžiausia problema tai psichologinės problemos ir elgesio, tai ir turi būti skiriamas didžiausias dėmesys šiai prevencijai: psichologinių krizių, savižudybių, narkotikų ir alkoholio vartojimo, prievartos ir agresijos bei kitų problemų.

  • Sociologija Projektas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2108 žodžiai)
  • Sandra
  • Socialinės pagalbos komandos modelis kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“
    10 - 7 balsai (-ų)
Socialinės pagalbos komandos modelis kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-pagalbos-komandos-modelis-kauno-vaiku-globos-namuose-atzalynas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:35
×