Socialinės paramos psichologija


Socialinės pagalbos psichologija. Savarankiškas darbas. Mokymo (- si ) metodas. Laiško analizė. Problemų kalnas.


Laiško autorė, išgyvena didelį dvasinį skausmą, taip pat jai sunku susitaikyti prie esamos padėties, prie tokio susiklosčiusio gyvenimo, nuo jos priklauso daug šeimos asmenų gyvenimai, o tai apriboja jos laisvę, įpareigoja ją elgtis teisingai ir neklysti. Kadangi, ji viena turi visais pasirūpinti, todėl jaučiasi išvargusi, išsekusi, kartais pikta, irzli. Kartais pasijaučia bejėgė, jaučia nevilties jausmą, kas skatina nebesistengti ir nuleisti rankas, tačiau vaikučių priklausomybė nuo jos, vėl gi verčia viską apmąstyti ir toliau stengtis, nepasiduoti gyventi. Ji pati, kaip paminėjo, augo be mamos ir puikiai supranta, koks yra jausmas, kaip jos trūksta, nėra. Todėl vaikystėje išgyventa tokia netekties patirtis, šiuo metu taip pat gali turėti didelę įtaką ir prisidėti prie jaučiamos užklupusios problemų krizės šiuo metu.

1) Jausmai netekus mamos – vienišumas, neviltis, artimo trūkumas, liūdna, bejėgiškumas, mergaitei augti be mamos labai sunku, trūksta patarėjos, užtarėjos, rūpestingumo. Žinoma, laiško autorė nenurodo ar jos mama mirė ar išėjo, kokios aplinkybės susiklostė, kad taip nutiko, todėl sunku tiksliai įvardinti, nes praradimas, kaip miršta ir tiesiog išėjimas kitur, palikimas labai skiriasi. Išėjimas dar gali suteikti vilties jausmą, kad sugrįš, o mirtis, tai visam laikui, todėl netekimo jausmas reikalauja didelių pastangų, kol susitaikai su mintimi, kad daugiau niekada to žmogaus nematysi. 2) Sūnaus neįgalumas – žinoma, laiško autorei dėl to liūdna, skaudu, bet ji juo rūpinasi ir saugo, todėl tai parodo, kad ji myli jį taip pat stipriai, kaip ir kitus šeimos narius. Be to ji sūnaus neįgalumo, taip nesureikšmina ir nepabrėžia, kaip rūpinimąsi sergančia seserimi. Galima daryti išvadas, kad vaiko neįgalumas nėra toks stiprus, todėl ji neišskiria savo sūnaus iš kitų vaikų tarpo, nes dėl neįgalaus sūnaus, šiuo metu, nėra tiek vargo, kiek dėl sergančios sesers. Arba visas dėmesys dabar sutelktas į seserį ir ji nebegali skirti tiek laiko savo neįgaliam sūnui kiek ankščiau. Aš kažkiek įžvelgiu, galbūt, ir kaltės jausmo, nes ji labai mažai ką kalba apie savo vaikus ir kaip jie nukentėjo dėl to - dėmesio atžvilgiu, nes šiuo metu ji daug dėmesio turi skirti sesei.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1922 žodžiai)
  • Edita
  • Socialinės paramos psichologija
    10 - 5 balsai (-ų)
Socialinės paramos psichologija. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-paramos-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:46
×