Socialinės paslaugos namuose


Įvadas. Socialinės paslaugos namuose. Pagalbos namuose paslaugų rūšys. Mokėjimas už paslaugas. Pagalbos pinigų mokėjimas. Socialinių paslaugų teikėjai. Kaip gauti socialines paslaugas namuose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pagalba į namus yra viena iš specialiųjų socialinių paslaugų. Šios paslaugos gavėjai yra:

maisto prekių pirkimas, maisto gaminimas, maitinimas (neįgaliems ir sunkiai sergantiems), indų plovimas;

reikalingo medicininio aptarnavimo organizavimas ( gydytojo iškvietimas, palydėjimas į gydymo įstaigą, medikamentų nupirkimas, bendradarbiavimas su gydančiu gydytoju ir pan.);

Socialinių paslaugų įstaigos teikia nemokamas, iš dalies mokamas ir pilnai mokamas socialines paslaugas namuose.

Lankomosios priežiūros darbuotojų darbą organizuoja Socialinių paslaugų įstaigų Pagalbos namuose tarnybos (toliau Tarnybos) vadovas.

Pagalbos namuose tarnybos lankomosios priežiūros darbuotojai neteikia priežiūros nakties metu bei medicininių paslaugų namuose.

Asmenys, pageidaujantys gauti socialines paslaugas namuose, gyvenamosios vietos seniūnijos socialinio darbo organizatoriui pateikia šiuos dokumentus:

medicininį pažymėjimą, kuriame pateikta gydytojų išvada, kad asmeniui, pageidaujančiam pagalbos namuose paslaugų, būtina kito asmens pagalba;

asmenys, turintys negalią, - neįgalumo pažymėjimą, senatvės pensininkai – pensininko pažymėjimą;

Seniūnijos socialinio darbo organizatorius atsakingas už teisingą dokumentų įforminimą ir jų pateikimą Socialinių paslaugų namų administracijai.

Socialinių paslaugų namuose veiklos sritis yra labai įvairi. Pagrindinės jos kryptys yra fizinė (pvz: neįgaliųjų pagalba) ir psichologinė ( žymiai svarbesnė). Psichologinės pagalbos poreikis yra kur kas didesnis. Senjoram ne tik duona svarbi, bet jų vienišumas reikalauja supratimo, gero žodžio, pokalbio, kuris padėtų išgyventi netektis, nes jiems trūksta artimųjų dėmesio ar supratimo. Statistika rodo, jog 2009 metais senyvo amžiaus žmonių, kuriems suteikta paslauga į namus, padaugėjo, tačiau darbingo amžiaus asmenų ir vaikų su negalia gavusių sumažėjo.

Labai svarbu yra valdžia, kuri privalo mažinti socialinę atskirtį, turėti jautrumo šeimai, skirti laiko jaunimo užimtumui, rūpintis žmonėmis, nes nuo to priklausys valstybės ateitis. Dažnai per televiziją skelbia, kad gali tapti savanoriu ir padėti žmonėms, mes manom, kad tai labai gera reklama, nes socialinės paslaugos namuose yra ganėtinai brangios, o senjorai paprastai neturi pinigų užmokėti už paslaugas.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1602 žodžiai)
  • Rasa
  • Socialinės paslaugos namuose
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinės paslaugos namuose. (2014 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-paslaugos-namuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:13
×