Socialinės paslaugos šeimai


Temos aktualumas ir reikšmingumas. Šio darbo tikslas. Šio darbo objektas. Remiantis išsikeltu darbo tikslu , šiame darbe darbo autorė siekia įgyvendinti šiuos darbo uždavinius. Šio darbo metodas –. Šeimos pagrindiniai aspektai. Šeimos samprata. Šeimos vaidmuo visuomenėje. Šeimos funkcijos. Jos vaidmuo vaiko socializacijai. Žmonių giminės tęsimas. Vaikų socializacija ir auklėjimas. Ūkinė ekonominė šeimos funkcija. Paramos šeimai politikos pagrindiniai aspektai. Paramos šeimai politikos samprata. Paramos šeimai politikos subjektai. Paramos šeimai politikos formavimo etapai. Taigi paramos šeimai politikos formavimo etapai yra šie. Įstatymai ir normos. Pašalpos ir lengvatos. Paramos šeimai politikos plėtra Lietuvoje. Šiuolaikinės paramos šeimai politikos Lietuvoje formavimo patyrimas. Pirmas etapas 1988 –. Antras etapas 1990 –. Trečias etapas 1993 –. Ketvirtas etapas 1995 –. Penktas etapas 1997 –. Šeimai palankios politikos įgyvendinimo problemiškumas. Teorinis požiūris į darbo ir šeimos sričių derinimo problemas. Pagrindinės probleminės gairės šeimai palankios politikos įgyvendinimo atžvilgiu. Naudota ir cituota literatūra.

Remiantis paminėtais aspektais kalbėti apie šeimą, jai teikiančių socialinių paslaugų efektyvumą ir pagrindines šios srities problemas aktualu ir reikšminga.

Taigi, šeima – puikiausia terpė ugdyti lietuvių tautos etnines tradicijas, kurios padeda išsaugoti tautiškumą, dvasingumą, dorovingumą, tausoja kitus žmogaus dorovinės brandos bruožus. Žmogaus etninė kultūra pasireiškia gyvu santykiu su savo tautos praeitimi, dideliu prisirišimu prie gimtinės, didžia pagarba savo tėvų ir senelių palaikams, gyvu protėvių atminimu.

Apibendrinus galima tik patvirtinti, kad šeima visų gyvenime užima labai svarbią ir reikšmingą vietą. Šeimos pasaulis taip pat labai reikšmingas ugdant vaiko pasaulį ir paaugliui pasirenkant gyvenimo kelią.

Remiantis tuo, kad šeima yra pagrindinė kiekvienos valstybės vertybė, tuomet ją reikia tinkamai ir puoselėti – t.y. vykdyti palankią ir efektyvią socialinę politiką šeimos rėmimo atžvilgiu. Kokie pagrindiniai tokios politikos aspektai ir kokios probleminės gairės vyrauja šioje srityje darbo autorė apžvelgs sekančiuose šio darbo skyriuose.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (6238 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Socialinės paslaugos šeimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinės paslaugos šeimai. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-paslaugos-seimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:36
×