Socialinės pedagogikos atvejo analizė


Atvejo analizė. Mokyklos kontekste. Šeimos kontekste. Problemos atsiradimo priežastys. Šalių poreikiai. Darbo su atveju metodai. Taikyti metodai. Siūlomi metodai. Įstatyminė bazė. Atvejo analizės išvados.


Dešimtos klasės mokinys Dominykas (16m.), be pateisinamos priežasties vis dažniau praleidinėja pamokas, ateina į mokyklą su alkoholio kvapu, nešiojasi su savimi cigaretes bei agresyviai elgiasi su savo draugais. Vaikinas nedalyvauja užklasinėje veikloje ir yra pasyvus klasės gyvenime. Tai tęsiasi apie 3 mėnesius. Pakalbėjus su klasės auklėtoja paaiškėjo, kad anksčiau Dominykas pamokų nepraleidinėjo, nevartojo alkoholio ir nerūkė, elgėsi gerai, bendraudavo su savo draugais, o dabar nieko panašaus nebėra ir ne gana to stipriai suprastėjo mokslų rezultatai, nors iki šiol buvo vienas geriausių mokinių klasėje. Auklėtojai kelia nerimą jaunuolio elgesys ir pablogėję mokymosi rezultatai. Jis ne tik praleidinėja pamokas, bet pasidarė grubus tiek su bendraklasiais, tiek su mokytojais, nevengia keiksmažodžių. Kiti mokytojai apie vaiką atsiliepia kaip apie „protingą, ramaus būdo, gabų mokinį, kuris gyvenime norėjo pasiekti labai daug“. Auklėtojai apie pamokų praleidinėjimą pasikalbėjus su pačiu Dominyku, pastarasis pateikė neįtikimą pasiaiškinimą dėl tokio savo elgesio, esą jis tiesiog pats nori taip gyventi. Dominykas vis žada pasikeisti ir grįžti į savas vėžias, tapti tokiu pat koks buvo iki kol pasikeitė jo elgesys. Klasės auklėtoja informavo tėvus ir kreipėsi pagalbos į mokyklos socialinę pedagogę.

Dominykas gyvena su abiem tėvais, šeima yra nepasiturinti, tėvas mėgsta išgerti. Motina bando išlaikyti šeimą, tačiau ir pati nevengia alkoholio. Dominykas turi 5 metukų sesutę.

  • Pedagogika Analizė
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1333 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Socialinės pedagogikos atvejo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinės pedagogikos atvejo analizė. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-pedagogikos-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:18
×