Socialinės psichologijos objekto apibrėžtys


Socialinės psichologijos objekto apibrėžtys. J. Žinomas JAV psichologas Gordon Willard Allport. Barvydienė ir z. Vasiliauskaitė (1996) siūlo tokį sp objekto apibrėžimą. D. Myers, atsižvelgdamas į sp tyrimų ypatumus 21 amžiaus pradžioje, teigia. Legkauskas pateikia sintetinį sp apibrėžimą. Apibendrinimas.


Vokiečių psichologas H.Ebbinghaus (1850 -1909) suformulavo lakią tezę: Psichologija – tai mokslas, turintis ilgą praeitį, bet trumpą istoriją. Tai taikliai apibūdina tiek psichologiją apskritai, tiek atskiras jos šakas, įskaitant ir SP.

Socialinės psichologijos tapimo savarankišku mokslu data laikomi 1908 m. Tais metais publikuoti du darbai, kuriuose apibrėžtas šio mokslo tyrimų objekto savitumas. Vieno jų autorius JAV ekonomistas, sociologas Edward Alsworth. Ross (1866 –1951) . Jis savo darbe Social Psychology (1908) pateikė tokį SP apbrėžimą: “SP- tai sumanymų ir nuomonių, kylančių žmonėms susibūrus į asociacijas, tyrimas“.

Kito darbo (An Introduction to Social Psychology ;1908) autorius britų – amerikiečių psichologas William McDougall (1871-1938). Jis taip apibūdino SP objektą: SP “priemonėmis reikia parodyti, kaip savo turimais proto polinkiais ir sugebėjimais žmogus išreiškia visuomenių psichinio (mentalinio) gyvenimo kompleksus ir tai, kokios būna individų atsakomosios reakcijos į tų kompleksų vystymosi ir veikimo kryptį”.

JŽinomas JAV psichologas Gordon Willard Allport, apibendrindamas pusės amžiaus SP raidą, pateikė ilgam populiariu ir etaloniniu tapusį SP objekto apibūdinimą:.

V. barvydienė ir z. vasiliauskaitė (1996) siūlo tokį sp objekto apibrėžimą:.

D. Myers, atsižvelgdamas į sp tyrimų ypatumus 21 amžiaus pradžioje, teigia:.

D.Myers įvardina tris pagrindines tyrimų sritis: Nuomonės apie kitus; Socialinė įtaka; Socialiniai santykiai.

  • MS PowerPoint 408 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (591 žodžiai)
  • Universitetas
  • Amelija
  • Socialinės psichologijos objekto apibrėžtys
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinės psichologijos objekto apibrėžtys. (2019 m. Birželio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-psichologijos-objekto-apibreztys.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 12:08
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!