Socialinės psichologijos samprata (2)


Socialinės psichologijos samprata (2)Socialinės psichologijos mokslo dalykas. Mokymosi vieta nuostatų formavime. Mėgžiojimas. Socialinio suvokimo socialinės percepcijos apibūdinimas. Socialinio vystymosi etapai ir ypatumai. Socialinio suvokimo veiksniai santykio tarp suvokiančiojo ir suvokiamojo įtaka socialiniam suvokimui. Priežasčių priskyrimas kauzalinė atribucija. Bendravimo apibūdinimas , funkcijos , struktūra. Bendravimas ir komunikacija. Klausymosi funkcijos , barjerai. Aktyvaus ir pasyvaus klausymosi reikšmė. Aktyvaus klausymosi būdai. Bendravimas ir sąveika. Nežodinio bendravimo apibrėžimas , funkcijos. Žmonių grupės. Tarpasmeniniai santykiai grupėse. Dideles makro ir mažas mikro. Tarpasmeninių santykių samprata. Statutų hierarchija grupėje.


Pagrindinis socialinės psichologijos uždavinys yra nustatyti, kokie reiškiniai sudaro grupinę psichiką.

Idealusis Aš yra nepageidaujamaisis Aš. Aš toks kokį norėčiau save matyti. Idealusis Aš yra įsisamoninta Aš vaizdo dalis, nes idealumo žmogus nemaskuoja, vadinasi, nesielgia gynybiškai. Idealiojo Aš priešingybė – faktiškasis Aš. Idealusis Aš yra teigiamas atskaitos taškas, susidedantis iš savybių, kurių žogus norėtų turėti.

Parodomasisi Aš. Tai ta Aš vaizdo dalis, kuri, asmenybės nuomone, palankiausiai jai atstovauja ir būtent dėl šios priežasties yra rodoma, demonstruojama kitiems. Parodomasis Aš – tai Aš toks, kokį žmogus save pateikia kitiems. Kadangi save stengiamasi pateikti kuo palankiau, kyla faktiškojo ir parodomojo Aš atitikties problema. Tai reiškia , kad aplinkiniams žmonėms parodomasis Aš pateikia pagražintą ir deja vienpusišką asmenybę. Skirtingomis situacijomis žmogui tenka demonstruoti vis kitokį Aš, nes tai, kas teikia pranašumą vienoje situacijoje, kitoje gali būti neefektyvu.

Aš vaizdo samprata, turinys, formos. Savikontrolė. Priklausomas ir nepriklausomas Aš. Savęs pažinimas, savęs vertinimas. Savivertės formavimasis.

Aš koncepcija organizuota visuma įsitikinimų ir jausmų apie save, tai yra ypatinga struktura kuri lemia kaip žmogaus apdorojimo informacija apie išorini pasaulį ie save, pvz. motyvus, emocines budenas, savivertė, gebejimus irkt. Daugiamatis, priklausantis nuo konteksto ismoktas elgesio modelis, kuris atsoindi tai kaip individas vertina ankstesnį savo elgesį ir patyrimą. Kiekvieno žmogaus aš koncepcijos turinys specifinis, tačiau bendra struktura visiems vienoda .aš vaizdo turinys yra žinios apie tai, kas mes esame minčiu įsitikinimų, asmenybės bruožų suvokimas. Aš schemos –nuomonė apie save, kuri nukreipia su pačiu žmogumi susijusios informacijos apdorojimas. T.y strukturos žinios apie savajį aš , grįstos patirtimi, kurios padeda žmogui supratsi, paaiškinti ir numatyti savo elgėsį. Saves vertinimas - visapusis žmogaus saves įvertinimas arba savosios vertės pojūtis , savimonė – mąstymas , samprotavimas apie save. Pagrindiniai saves supratimo būdai:instrospekcija, savo elgesio stebėjimas,as schema, socialinė sąveika. Aš vaizdo lygiai: Realusis aš, trokštamasis aš, pristatomasisi aš. Aš funkcijos vadybinė veiksmų reguliavimas, organizacinė – veiksmai kaip schema, kuri daro įtaką tam , kad žmogus mato, galvoja. Emocinė žmogaus vardija savo jausmus, vertindamas kiek realusis aš atitinka idealuji.

Savikontrolė – žmonių polinkis reguliuoti savo elgesį arba remiantis išoriniais įvykiais , arba vidiniais veiksmais. kitų žmonių reakcijomis.. leidžia sustiprinti įvaizdžio formavimasi, ispudžio darymą. Žmonems kuriems budingas su savikontrolė susijės elgesys jautrus socialiniams stimulams. Del tinkamo elgesio, analizuoja situacija, kuriems nebūdingas ar tik dalinai , nuosekliai reaguoja į skirtingas situacijas, mažiau atitinka situacijos reikalavimus.

Aukštos savikontrolės žmonės – praktiški, jie soc.jautrus, imlūs, tačiau pasižymintys ypač aukšta savikontrole asmenys., keičia savo nuomonė ir save pagal situaciją,

Žemos savikontrolės žm.-pricipingi, drąsūs , turintis savo įsitikinimus it tvirti siekdamį savo tiklus. Jie gali būti nelankstus, nesugebantis nusileisti.

Nepriklausomas aš – uždara , vieninga integruota motyvacinė ir pažintinė visuma, dinamiškas sąmonės , emocijų samprotavimas ir veiksmu centas. Priklausomas – saves kaip socialinių santykių dalies supratimas. Įsidąminina , kad žmogaus elgesį lemia ta, kaip jis suvokia kitų žmonių mintis.. saves vertinimo aspektai – įsisąminimas – neįsisąminimas;

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (4899 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karina
  • Socialinės psichologijos samprata (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinės psichologijos samprata (2). (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-psichologijos-samprata-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 04:50
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo