Socialinės reabilitacijos ir integracijos programa vaikams ir jaunimui, patyrusiems tėvų skyrybas


Situacijos analizė. Socialinės pagalbos planavimas. Veiklos planas. Socialinės reabilitacijos efektyvumo įvertinimas. Išvados/rekomendacijos. Literatūra.


Temos aktualumas. Šiais laikais labai daug šeimų patiria skyrybas, o tai ypač pakenkia šeimoje gimusiems vaikams. Apie 5,5 tūkst. vaikų kasmet po skyrybų lieka gyventi be vieno iš tėvų. Skyrybos palieka randus buvusių sutuoktinių gyvenime ir ypač skaudžiai paveikia vaikus. Jie yra per silpni pasipriešinti tėvų valiai. Jie yra per silpni ir nepasirengę savarankiškam gyvenimui. Jiems belieka stebėtojo vaidmuo. Todėl labai svarbu, jog tėvams skiriantis vaikas suprastų, kad tai ne jo kaltė ir kad laiką leistų su abiem tėvais ir nesijaustų atstumti. Todėl ypač aktualu padėti vaikams išgyventi visa tai ir kad jie nesijaustų blogai. Darbo tema yra svarbi socialinio darbo teorijai ir praktikai, kadangi dažnai socialiai darbuotojai susiduria ir su vaikais šeimose, jie mato, kaip jie kenčia kai tėvai nesutaria, pykstasi, vėliau skiriasi ir tai nėra į nauda jų tolimesnei raidai.

Problema. Tėvų skyrybos daro neigiamą poveikį vaiko raidai ir tolimesniam gyvenimui.

Tikslas. Atskleisti neigiamą skyrybų poveikį vaikams ir padėti jiems su tuo susitaikyti bei priimti šį tėvų sprendimą, nekaltinant savęs, kad nebūtų jokių neigiamų poveikių dabartinei ir vėlesnei vaiko raidai.

Uždaviniai. 1. Pateikti paauglių ir vaikų bendravimo su tėvais ypatumus ir santykius.

Tėvų skyrybos - viena dažniausiai pasitaikančių tėvų išsiskyrimo su vaikais formų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis (Išsituokusios poros, 2012), kasmet Lietuvoje išsituokia apie 10 tūkst. porų, kuriose auga apie 8 tūkst. vaikų iki 17 metų. Šie statistiniai rodmenys neapima tokių atvejų, kai išsiskiria auginančios vaikus nesusituokusios poros. Tačiau jau vien tai, kad, remiantis oficialiais duomenimis, Lietuvoje mažiausiai 20 vaikų per dieną patiria tėvų skyrybas, nekelia abejonių dėl poreikio analizuoti šią išsiskyrimo formą. Juo labiau kad, peržvelgus pagrindinius Lietuvoje leidžiamus psichologijos mokslo žurnalus, per visą jų leidimo istoriją galima aptikti vos keletą straipsnių, kurių pagrindinis objektas – tėvų išsiskyrimas su vaikais . Ilgai tėvų skyrybos buvo suprantamos kaip įvykis, darantis stiprų neigiamą poveikį vaiko raidai.

  • Sociologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rita
  • Socialinės reabilitacijos ir integracijos programa vaikams ir jaunimui, patyrusiems tėvų skyrybas
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinės reabilitacijos ir integracijos programa vaikams ir jaunimui, patyrusiems tėvų skyrybas. (2017 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-reabilitacijos-ir-integracijos-programa-vaikams-ir-jaunimui-patyrusiems-tevu-skyrybas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:23
×