Socialinės rizikos šeimos analizė


Socialinės rizikos šeimos lietuvoje atvejo studija. Pateikite kelias socialinės įtampos sampratas. Kokios tendencijos pastebimos analizuojant socialinės rizikos šeimas 2006 metais? Apibrėžkite ,,socialinės atskirties“ sąvoką. Pagal R. Dahrendorafą kokie pagrindiniai bruožai yra būdingi užribio klasei? Koks autorius nagrinėja socialinę atskirtį pilietiniu aspektu? Kokia yra L. Žalimienės nuomonė apie socialines grupes? Kaip dar yra vadinami vaikai kurie gyvena socialinės rizikos šeimose? Paaiškinkite ką reiškia deviacija bei deviantinis elgesys? Apibrėžkite socialinės rizikos šeimą? Į kokias dvi grupes galima suskirstyti rizikos veiksnius, kurie lemia socialinės rizikos šeimų atsiradimą? Dėl kokių priežasčių socialinės rizikos šeimų vaikai yra linkę į asocialų elgesį? Apibrėžkite sociodemografines rizikas? Kokie apsaugos veiksniai gali sustiprinti vaiko atsparumą ir padėti jam įveikti sociodemografinę riziką? Kokie ženkliausi skirtumai pastebimi tarp miesto ir kaimo vietovių, analizuojant socialinės rizikos šeimas? Kiek procentų vaikų, priklausančių socialinės rizikos grupei gyvena Tauragės apskrityje bei Pagėgių savivaldybėje? Kiek socialinės rizikos šeimų 2006 m. Gyveno Varėnos rajono bei Šakių rajono. Savivaldybėse? Pateikite keletą, Jūsų nuomone svarbiausių savo suformuluotų išvadų iš šios atvejo studijos.

Pagal R. Grigą, socialinį įtampos lauką reikia suprasti kaip tam tikroje socialinių santykių erdvėje ir laike išsidėstančius faktus, įvykius, procesus ir konfigūracijas, turinčias ir išreiškiančias priešingus polius, priešingas socialinio vyksmo tendencijas. O pasak kito autoriaus (Burton), socialinė įtampa apibūdinama kaip sąlyga, atsirandanti dėl visuomenės iniciatyvų nesuderinamumo.

  • Filologija Analizė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (723 žodžiai)
  • Sigita
  • Socialinės rizikos šeimos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinės rizikos šeimos analizė. (2014 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-rizikos-seimos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:53
×