Socialinės rizikos šeimos referatas


Įvadas. Socialinės rizikos šeimos. Rizikos šeimų atsiradimo priežastys. Rizikos veiksniai. Socialdemografiniai veiksniai. Socialinės rizikos šeimos ir vaikai Lietuvoje rezultatų analizė. Tyrimo imtis. Rezultatų analizė. Išvados. Šaltinių sąrašas. Priedai.

Darbo tikslas: išsiaiškinti kokios yra socialinės rizikos šeimos: ir vaikų Lietuvoje funkcijas;

atskleisti vaikų Lietuvoje funkcijas.

Sociologų darbuose sutinkami įvairūs rizikos šeimos apibūdinimai: probleminės, nedarnios, disfunkcinės, asocialios (dabar nevartojamas terminas), aprašomos įvairios rizikos, su kuriomis susiduria šios šeimos, ypač dažnai nagrinėjamos vaikų ugdymo problemos. Mokslinėje literatūroje pasigendama pačios rizikos šeimos sąvokos apibrėžimų.

Pateiksime pora rizikos šeimų apibūdinimų, pateikiamų skirtinguose Lietuvos teisės aktuose:

Alkoholizmas – tai viena svarbiausių socialinių, medicininių ir viena sunkiausiai sprendžiamų psichologinės bei psichoterapinės pagalbos nuo kenčiantiems žmonėms problemų. Girtuokliaujantis žmogus praranda galimybę našiai dirbti, prarasdami individualumą, praranda potencialias protines jėgas kūrybiniam savęs plėtojimui. Galiausiai tokiam žmogui lieka vienintelis tikslas – kaip įsigyti alkoholio ir suvartoti jį. Alkoholizmo priežastys nėra aiškios ir jų negali visiškai išskirti, bet galima paminėti dvi svarbiausias kategorijas tai būtų individualūs ir socialiniai.

Daugelis įvairių tyrimų byloja, kad kurios pobūdžio rizikos gali turėti didelę įtaką socialinės rizikos šeimos padėčiai. Tokios rizikos yra susijusios su žemu šeimos statusu tai būtų menku tėvų išsilavinimu, ribotas tėvams įsidarbinimas. Daugelis vaikų iš normalių šeimų nugali savo asmeninius rizikos veiksnius, bet ne socialinės rizikos šeimos vaikai jie susiduria su keliomis socialinėmis rizikomis.

Nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje paramos šeimai ir vaikams srityje veiklos spektras labai įvairus ir platus. Tai socialinės pagalbos, švietimo, sveikatos apsaugos, žmogaus teisių gynimo, religinės organizacijos. Pagal nevyriausybines organizacijas veikimo teoriją, jos yra registruojamos ministerijų, apskričių, savivaldybių lygmenyse. Sunku pasakyti, kiek tiksliai nevyriausybinės organizacijos siekia padėti vaikams ir šeimoms, Lietuvoje yra registruota ir aktyviai veikia. Socialinės veiklos srityje vieni iš aktyviausių yra Šeimos centrai organizacija „Gelbėkit vaikus“, agentūra „Visos Lietuvos vaikai“, Lietuvos vaikų fondas. Tokios kaip nevyriausybinė organizacija kaip „Gelbėkit vaikus“ Jungtinių tautų vaikų fondo Lietuvos nacionalinis komitetas veikia daugiau švietimo ir vaikų teisių gynimo srityje. Visų kitų pagrindinis rūpestis – likusių be tėvų vaikų globa. Pastaraisiais metais be tėvų likę globos vaikai nukreipiami institucijų globai. Atsirado nauja vaikų priežiūros forma – jų globa šeimynose. Šeimyna – tai šeima į savo namų globa paėmusi penkis ar daugiau vaikų. Šeimynose dažniausiai auklėjami iš tos pačios giminės arba bendruomenės vaikai galima paminėti Tarptautinį vaikų kaimą Vilniuje ir vaiko tėviškės namus Marijampolėje.

Paslaugų įvairovė: Maitinimas paslauga asmenims kurie dėl ribotų pajamų, skurdo, nepakankamo savarankiškumo ar negalios negali prasimaitinti patys. Atsižvelgiant į materialinę padėtį socialinį statusą, turtą, sveikatos būklę, šeimyninę padėtį gali būti organizuojamas karšto maisto pristatymas, maitinimas valgykloje, bendruomenės centre ar kitoje maitinimo vietoje gali pagaminti ir žmonės aukodami socialinėms rizikos šeimoms gamintą maistą, taip pat talonų maisto produktams nemokamai įsigyti išdavimas, sauso maisto daviniai.

Bet kuris socialinis darbuotojas dirbdamas su šeima privalo vadovautis socialinių darbuotojų etikos kodeksu. Ir taip pat privalo laikytis nustatytų tam tikrų vertybių. Visada socialinis darbuotojas stengiasi pasirūpinti kuom geresnėmis sąlygomis, kad vaikas grįžtu į šeimą jei žinoma šeima stengiasi rodo iniciatyva stengiasi surasti kuom tik geresnes sąlygas gyvenimui ir tai gali prašyti pagalbos iš socialinio darbuotojo, nes šeimos, žmonės gali pasikliauti socialiniu darbuotoju nes jis yra draugas ir pagalbininkas, o ne dar vienas iš vyriausybės darbuotojų.

Tikriausiai ne vienam yra tekę skaityti apie socialines rizikos šeimas laikraščiuose, žurnaluose, matyti per televizijos laidas, žinias ir skaityti straipsnius, naujienas internete taip pat klausyti radijo žinių. Dažniausiai išgirdus tokias naujienas pasvarstome kodėl taip atsitinka? Ir ar yra teikiamas kokia pagalba socialinėms rizikos šeimoms, kas dažniausiai nukenčia socialinėse rizikos šeimose ir kaip išgelbėti socialines rizikos šeimas?

Apklausa buvo atlikta 2014 m. Joje dalyvavo per 50 įvairaus amžiaus, lyties, išsilavinimo, socialinio statuso ir įvairių vietovių gyventojai.

Taigi, tokie rezultatai buvo gauti atlikus apklausą. Ši apklausa parodė, kad visuomenė yra informuota apie socialines rizikos šeimas ir stengiasi kaip įmanoma padėti vieni labiau kiti mažiau taip pat nėra abejingi. Nors ir skiriamas didelis dėmesys socialinėms rizikos šeimoms, bet visi respondentai mano, kad dėl susidariusios situacijos jie yra patys kalti.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (4985 žodžiai)
  • Orinta
  • Socialinės rizikos šeimos referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Socialinės rizikos šeimos referatas. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-rizikos-seimos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:43
×