Socialinės rizikos vaikai


Įvadas. Socialinės rizikos šeimų vaikai. Išvados. Literatūra.

Šeima yra pati svarbiausia kiekvieno mūsų gyvenime. Ji svarbi tuo, kad yra ekonominio gyvenimo ir mūsų civilizacijos pagrindas.

Keičiantis visuomenės sąlygoms keičiasi ir šeima. Keičiantis šeimai nyksta tradiciškai susiformavę šeimos bruožai bei šeimyniniai santykiai. Šeima turi prisitaikyti prie naujovių, naujų aplinkybių, turi pradėti keisti gyvenimo stilių. Todėl sparčios gyvenimo keitimo sąlygos gali lemti staigius ir esminius šeimos pokyčius kuriems dažnai šeima nėra pasiruošusi ir kurių negali vienareikšmiškai priimti. Lietuvoje pastaraisiais dešimtmečiais sąlygos ir esminiai jų pokyčiai išryškina silpnąsias šeimos pokyčių vietas. Dėlto šeimai reikia kur kas didesnio dėmesio ir paramos padėti spręsti iškilusias problemas.

Apibendrinant požiūrį į šeimą, galima teigti, kad šeima suvokiama, kaip sistema. Socialinėje visuomenės organizacijoje ir struktūroje šeima yra seniausia jos pirminė grupė, tarsi maža bendruomenė, kuri turi savo pareigas, funkcijas ir atsakomybę. Socialinės rizikos šeimose šios bendruomenės narių asmenybės augimo ir vystimosi. Tokia šeima neatitinka savo paskirties. Socialinės rizikos šeimoms reikia teikti socialinę pagalbą nukreiptą ne tik į šeimos problemų sprendimą, bet ir į jos stiprinimą bei ugdymą.

Socialinės rizikos šeimoms yra šios pagalbos sistemos: maitinimas, socialinė parama, vaikų telefono linija, dienos centrai, konsultacijos tėvams, įvairių būrelių steigimas, išvykų – stovyklų organizavimas socialinės rizikos šeimų vaikams, labdara.

Vaikams patekus į šias įstaigas turi atstoti saugumo, darnos, žmogiško rūpesčio, prarastų namų šilumos oazę, kur vaikas gautų viską, ką galėtų turėti ir gauti, jeigu augtų šeimoje.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1414 žodžiai)
  • Universitetas
  • Osvalda
  • Socialinės rizikos vaikai
    10 - 5 balsai (-ų)
Socialinės rizikos vaikai. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-rizikos-vaikai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 22:18
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!