Socialinės rizikos veiksniai senatvėje


Senatve biologiniu aspektu. Socialiniai veiksniai senatveje.

Įvadas. Socialinės rizikos veiksniai senatvėje teoriniu aspektu. Socialinės rizikos samprata. Senatvės samprata ir senėjimo procesas. Biologiniai seno žmogaus ypatumai. Psicologiniai senėjimo ypatumai. Išėjimas į pensiją. Teigiami senatvės bruožai. Senatvės prevencija. Socialinių rizikos veiksnių senatvėje tyrimas. Tyrimų analizė. Respondentų apklausos analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Visuomenės senėjimas yra svarbiausia naujausiųjų laikų biologinė problema. Pagal demografinius rodiklius Lietuvą galima priskirti prie “senų” valstybių.

Pasirinkau šią temą, nes visuomenei labai svarbi gyventojų senėjimo problema. Lietuva yra viena iš daugelio pasaulio šalių, kurioje vyksta spartus gyventojų senėjimo procesas. Tai lemia mažas gimstamumas, pailgėjusi vidutinė gyvenimo trukmė, taip pat ir jaunų žmonių emigracija. Ateityje sumažes jauno ir vidutinio amžias žmonių, o didžiąją visuomenės dalį sudarys pagyvenę žmonės.

Gyventojų senėjimas – tai daugelį aspektų turintis procesas. Psichologiniai ir biologiniai seno žmogaus ypatumai šiuo metu plačiai analizuojami. Senatvės sulaukę žmonės susiduria su daugybę problemų, kurios kitoms amžiaus grupėms nebūdingos. Visuomenė stengiasi užtirkinti bent minimalias pajamas pensijiniame amžiuje.

Pagyvenę žmonės yra išmintingi, sukaupę gyvenimo patirtį, sugebantys patarti sunkiose sitaucijose. Šeimoje ir visuomenėje yra kaip tradicijų ir papročių perdavėjai.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti socialinės rizikos veiksnius senatvėje.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti socialinės rizikos aspektus senatvėje;

2.Nustatyti biologinius ir psichologinius seno žmogaus ypatumus;

3.Apibūdinti teigiamus senatvės bruožus;

4.Išskirti prevencines priemones, kurios padeda sulaukti sveikos senatvės.

Sociologiniam tyrimui pasirinkau anketinę apklausą. Anketa yra anoniminė, ją sudaro dvylika klausimų.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 300 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (3883 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedre
  • Socialinės rizikos veiksniai senatvėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinės rizikos veiksniai senatvėje. (2013 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-rizikos-veiksniai-senatveje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:54
×