Socialinės tikrovės konstravimas


Socialinės tikrovės konstravimas.

Peter L. Bergerio ir Thomaso Luckmano knyga – žinojimo sociologijos traktatas „Socialinės tikrovės konstravimas“ – laikoma viena iš svarbiausių XX a. sociologijos mokslo knygų. Autoriai, kalbėdami veikale apie fundamentaliuosius principus, davė pagrindą atsirasti naujoms teorijoms ir naujam mąstymui apie sociologiją, patys ne iki galo sutikdami su išvadomis, kurias kai kurie vėlesni mokslininkai darė remdamiesi kasdienio gyvenimo tikrovės ir socialinės sąveikos principais. Vien todėl yra labai sunku, o, drįsčiau teigti, netgi neįmanoma, vienareikšmiškai vertinti šį traktatą.

Pirmuose trijuose skyriuose autoriai duoda pagrindą tolesnei išsamiai sociologinės kasdieninės gyvenimo tikrovės analizei. Jų pasirinktas metodas – fenomenologinė analizė – yra be galo sudėtingas, „eiliniams visuomenės nariams“, dažniausiai, kaip teigia autoriai, paskendusiems pragmatiškoje kasdienio gyvenimo tikrovėje, yra sunkiai suprantamas ir kelia abejonių. Šis deskriptyvinis metodas sukelia abejonių ir man – skaitydamas autorių mintis, pratęs prie visiškai kitokio, labiau „mokslinio“ stiliaus sociologinių straipsnių (kuriame tyrėjai remiasi kitų autorių išsakytomis mintimis, tyrimų duomenimis ar išvadomis), dažnai keldavau klausimus: „O kodėl yra daroma būtent ši išvada?“, „Kuo remiasi šis autorių teiginys?“, ir kt.

  • Sociologija Refleksija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (783 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Socialinės tikrovės konstravimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Socialinės tikrovės konstravimas. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialines-tikroves-konstravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:42
×