Socialiniai aspektai žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijoje


Teisės referatas. Įvadas. Europos žmogaus teisių teismas. Ginamos teisės ir laisvės. Europos žmogaus teisių konvencijos taikymas Lietuvoje. Išvados. Naudota literatūra.


Žmogaus teisių samprata laikui einant kito ir plėtėsi. Žmogaus teisių atsiradimo istorija siekia seniausius laikus – Senovės Graikijos ir Romos idėjas. Vieni pirmųjų apie neatimamas teises prakalbo stoikai, išskyrę ius naturale ( visi žmonės esą lygūs ir laisvi) ir ius gentium (žemiškieji įstatymai, kurie neleidžia pasireikšti tikrajai žmogaus prigimčiai).

Ministrų Komitetas gali kontroliuoti sprendimus dėl nustatytų pažeidimų įvykdymą. Jis užtikrina, kad valstybės imsis priemonių, užkertant kelią tolesniems pažeidimams tokius, kaip keis įstatymus, daryti išvadas iš teismų praktikos. Be to, jis užtikrina, kad pareiškėjui bus išmokėtas Teismo paskirtas teisingas atlyginimas ir tam tikrais atvejais bus imtasi kitokių priemonių ištaisyti padėtį, kaip bylų atnaujinimas, draudimo ar sprendimo dėl konfiskavimo panaikinimas, teistumo panaikinimas, leidimo apsigyventi šalyje suteikimas.

Šioje konvencijoje ginamos žmonių teisės ir laisvės, kurios gali būti pažeistos. Kiekvienas žmogus turi teisę gyventi ir iš jo tyčia niekas negali atimti gyvybės, nebent tai yra įstatymo numatyta bausmė. Taip pat nei vienas žmogus negali būti kankinamas, nežmoniškai elgiamasi ar žeminti jo orumą. Niekas negali būti laikomas nelaisvėje ar vergijoje, negali dirti priverstinį ar privalomą darbą, jei žmogus nenori savanoriškai jo atlikti.

Tai sudarė teisines prielaidas Lietuvos jurisdikcijoje esantiems asmenims naudotis konvencijoje nustatytomis teisėmis bei laisvėmis, o jų pažeidimų atvejais kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą. Tai buvo ypač reikšmingas žingsnis jaunos valstybės gyvenime, kai ji buvo priimta į demokratinių Europos valstybių šeimą ir įsipareigojo užtikrinti, kad Konvencijoje numatyti žmogaus teisių apsaugos standartai taptų visos Lietuvos standartas ir taip pat žmogaus teisių apsaugos srityje.

  • Teisė Referatai
  • 2014 m.
  • Brigita
  • 8 puslapiai (1326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 27 KB
  • Socialiniai aspektai žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialiniai aspektai žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijoje. (2014 m. Gegužės 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialiniai-aspektai-zmogaus-teisiu-ir-pagrindiniu-laisviu-konvencijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:21