Socialiniai neramumai Prancūzijoje


Šiaulių universitetas regiono plėtros institutas vaida remėzienė. Socialiniai neramumai prancūzijoje. ĮVADAS Temos aktualumas. Socialinio neramumo samprara. Politinio dalyvavimo samprata. Pilietinio pasipriešinimo samprata. Asmenų , susijusių su socialiniais neramumais prancūzijoje , pasisakymų apžvalga. Bruno Le Maire'as. Frankas Buhleras , Clement'as Jonie , Laurent'as Casanova. Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pasisakymai. Laurent'as Casanova. Prancūzija Makronas pasidavė – bus atšaukti mokesčiai ir padidintas atlyginimas.


Politinio dalyvavimo, streiko, pilietinio pasipriešinimo sąvoka yra plačiai vartojama šiuolaikinėje Vakarų politinėje kultūroje. Tai specifinės politinio aktyvumo formos, kurių tikslas – daryti įtaką politiniams sprendimams bei apsaugoti individų teises nuo demokratinės politikos iššūkių (Grigaliūnas M., 2010, p. 46).

Nagrinėjant socialinių neramumų, vykstančių Prancūzijoje aspektus, siekiama atsakyti iškylančius klausimus: Kaip apibrėžiamas socialinis neramumas? Kokia yra Prancūzijos prezidento E. Makrono pozicija? Ką pasisakė valstybės valdininkai? Ką skandavo protestuotojai? Kaip visą procesą pateikė žiniasklaida?

Lietuvoje pilietinio pasipriešinimo fenomeną filosofiniu, teisiniu, karybos, antropologiniu ir kt. požiūriais daugiausia aptaria Miniotaitė G. (2014), Mažeikis G. (2014), Kačerauskas T. (2014), Černevičiūtė J. (2014) ir kt., Grigaliūnas M. (2010) tyrinėjo pilietinio pasipriešinimo ir kontrpropagandos deinstitucionalizavimo prielaidas, Miniotaitė G. (2014) nagrinėjo pilietinį pasipriešinimą Lietuvos saugumo ir gynybos sistemoje, Jokubauskas V. (2018) analizavo Lietuvos teorinę gyvyną ir partizaninį pasipriešinimą.

Socialinė politikos užtikrinimas, tai 1) palaikyti visuomenėje žmoniškumą, 2) užtikrinti kiekvieno asmens pagrindinių žmogaus teisių saugą, 3) suintensyvinti žmonių gerovės augimą, maksimaliai panaudojant kiekvieno visuomenės nario fizines ir protines galias, padedant į gamybą sugrįžti bedarbiams, 4) sudaryti sąlygas, kad kiekvienas asmuo galėtų duoti daugiau visuomenei ir daugiau iš jos gauti, 5) visuomenės raidoje išvengti socialinių sukrėtimų ir nelaimių (Vaišvila A., 2004, p. 142), pvz. streiko ar pilietinio pasipriešinimo. Šie tikslai įgyvendinami tik aktyviai dalyvaujant piliečiams.

Socialinio neramumo samprata neasiejama nuo politinio dalyvavimo, streiko ar pilieinio pasirpiešinimo.

Pilietinis dalyvavimas yra vienas svarbiausių demokratijos atributų. Pilietinis aktyvumas kyla iš pilietinio suinteresuotumo veikti politinius procesus, o jo šerdis – iš apačios kylantis sušaukimo galią turintis solidarumas (Bielskienė J., 2016, p. 61).

Tačiau vis dažniau stebimas politinis dalyvavimas per socialinius tinklus, nepaisant didelio pasiekiamumo ir susidomėjimo, iš tiesų atitraukia piliečius nuo dalyvavimo priimant politinius sprendimus (Demetriou, 2015, p. 17). Individualistiniu politiniu dalyvavimu vadinu tokias individų, o ne organizuotų socialinių judėjimų pradėtas pilietines iniciatyvas, kurios gali būti gausios, sulaukti daug palaikymo socialiniuose tinkluose ar dėmesio žiniasklaidoje.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2029 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Socialiniai neramumai Prancūzijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialiniai neramumai Prancūzijoje. (2019 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniai-neramumai-prancuzijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 19:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo