Socialiniai vaidmenys referatas


Socialinis pedagogas globos institucijoje paskirtis , funkcijos , veiklos analizė. Socialinio pedagogo įvedimo ugdymo institucijose programa. Socialinis pedagogas , paskirtis , tikslas ir funkcijos Socialinio pedagogo paskirtis ir tikslas pagrindinis socialinio pedagogo profesinės veiklos tikslas. Socialinio pedagogo paskirtis - būti vaiko advokatu visose vaikui kritinėse situacijose. Socialinis pedagogas globos institucijoje.


Užtikrinti vaikui teikiamas socialines pagalbos tikslingumą, nenutrūkstamus ryšius tarp ugdytinio ir aplinkos.

Padėti vaikui adaptuotis visuomenėje, teritorinėje bendruomenėje, globos bei švietimo įstaigose.

Ugdyti vaiko bei jo šeimos atsakomybę už jo kaip asmenybės raidą.

Šalinti asmenybę trikdančius veiksnius, užkirsti kelią žalingiems įpročiams, diskriminacijai ir smurtui.

Įtraukia į socialinės pagalbos teikimo procesą vaiko šeimą, švietimo institucijas ir bendruomenę.

Nuolat palaikys ryšius su įvairiomis institucijomis, rūpinsis gyvenamosios aplinkos pritaikymu vaiko poreikiams.

- Socialiniai pedagogai švietimo įstaigoms (visų tipų bendrojo lavinimo, profesinėms mokykloms, vaikų teisių apsaugai, vaikų globos, ikimokyklinėms ir papildomo ugdymo įstaigoms).

Naujai priimtas vaikų globos įstatymas teikia vilties, kad valdiškos globos bei ugdymo vieta ir kad socialinis pedagogas, tik atvykus vaikui, jau turės ne vieną šeimą, kuri bus pasirengusi jį globoti. Tai dar viens kūdikių namų socialinio pedagogo darbo sfera – ieškoti potencialių, globai pasirengusių ir parengtų šeimų. Tačiau kūdikių namų socialinis pedagogas netik ieško tam vaikeliui naujos šeimos, bet ir stengiasi kad vaiko ir tėvų ryšys vis tik būtų artimas ir nenutrūktų, nes kokia bebūtų gera nauja šeima, tikroji šeima ir tikri tėvai visada lieka patys geriausi. Socialinis pedagogas stengiasi ir reguliariai primena mamoms, jog šios lankytų savo vaikelį.

Socialinis pedagogas turėtų padėti ne tik vaikui patekusiam į globos namus, bet ir patiems tėvams, nes kad ir kokie jie būtų , šitą išsikirimą visi pergyvena labai skaudžiai. Galbūt socialinio pedagogo būvimas šalia, gebėjimas išgirsti, išklausyti, patarti, skatinti pasitikėti savimi, nuolat priminti jų reikalingumą savo vaikams – padėtų išsilaikyti ilgiau tėvų ir vaikų artimiems ryšiams.ir taip skatintų atsakomybę vaikams. Socialinis pedagogas, tiesiogiai dirbdamas su rizikos tėvais, turėtų daugiau ir aktyviau dalyvauti visuomenės švietime, artimiau bendrauti su visuomeninėmis vaikų globos organizacijomis.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1676 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Socialiniai vaidmenys referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialiniai vaidmenys referatas. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniai-vaidmenys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:57
×