Socialiniai žaidimai virtualioje aplinkoje


Įvadas. Socialinių žaidimų ir virtualios erdvės samprata. Socialinių žaidimų virtualioje aplinkoje analizė. Socialinių žaidimų įtaka vartotojams. Produkto ar paslaugos vieta socialiniuose žaidimuose. Socialinių žaidimų kūrėjų pelnas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Darbo temos aktualumas. Dar visai neseniai buvo kalbama, kad Lietuva technologijų prasme atsilieka nuo moderniausių pasaulio valstybių maždaug dvejais metais. Tačiau situacija sparčiai keičiasi ir bent jau socialinių tinklų prasme, mūsų šalis koja kojon žengia su technologijomis pasižyminčiomis ir labiausiai išsivysčiusiomis valstybėmis, teigia „socialus marketingas“ 2013 metų pabaigoje atliktais tyrimais. Neatsiejama socialinių tinklų dalis yra socialiniai žaidimai. Tai tapo daugelio socialinių tinklų vartotojų kasdienio ritualo dalis; socialiniai žaidimai naudojami visur – darbe, mokykloje, namuose ar net viešajame transporte.

Temos ištirtumas: Socialiniai tinklai – neatskiriamas šiuolaikinio gyvenimo bruožas. Socialiniai žaidimai užima vis didesnę mūsų pramogos dalį gyvenime.

Darbo metodai: mokslinių šaltinių analizė, statistinių duomenų analizė, internetinių šaltinių analizė.

Darbą sudaro: 3 paveikslai, 1 priedai, 28 literatūros šaltiniai. Dabar yra 17

Socialiniai žaidimai – žaidimai, kurie yra kuriami ir integruojami į socialinius tinklus. Kadangi socialiniai žaidimai dažniausiai veikia socialiniuose tinkluose, todėl apibrėžimas yra interpretuojamas, kaip socialinio (tinklo) žaidimas. Socialiniai žaidimai dažniausiai yra žaidžiami internete, siekiant įtraukti kitus žaidėjus, tam kad būtų sukurtas bendruomeniškumo jausmas. Socialiniai žaidimai būna kelių rūšių:

Computer – based žaidimai, kuomet žaidimas yra parsisiunčiamas ir įdiegiamas į kompiuterį ar žaidžiamas naudojantis naršykle.

Klasikiniai socialinių tinklų žaidimai – tai tokie žaidimai, kurie yra įprastai matomi socialinėje erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose ( Facebook, Myspace ir pan).

Hardcore socialiniai žaidimai – žaidimai, kurie kitaip dar vadinami strateginiais žaidimais, taip pat dažniausiai matomi socialinėje erdvėje ir socialiniuose tinkluose.

Computer – based strateginiai žaidimai, kurie daugiausiai ( masiškai) būna multiplayer tipo. ( Multiplayer tipo žaidimas – tai žaidimo tipas, kuomet žaidimą žaidžia daugiau negu vienas žaidėjas ir leidžia žaidėjams tarpusavyje varžytis plačiu mastu . Dažniausiai tokio tipo žaidimai priskiriami veiksmo/ šaudyklės kategorijų žaidimams ).

Virtuali erdvė šiandien apibrėžiama labai skirtingai. Remiantis Oksfordo tinklalapio žodynu, virtuali erdvė – tai sąlyginė aplinka, kurioje visas bendravimas vyksta naudojantis kompiuteriu.

Pasak, D. Clark, virtuali erdvė – tai kolekcija, kartu sujungtų tinklų, kuriuose visa informacija yra naudojama ir saugoma ir kurioje vyksta bendravimas.

Pasak, D. M. Boyd, Nicole B. Ellison( 2007) , socialinis tinklas – vieša struktūra, kuri leidžia vartotojams susikurti tam tikro tipo profilį ( viešas, pusiau viešas ir pan.) suteikiant galimybę palaikyti ryšį su būtent tais vartotojais, su kuriais yra siejamasi ryšiais .

Šiandien socialiniai tinklai suteikia vartotojui daugybę galimybių. Jie leidžia vartotojui ne tik bendrauti su savo draugais, kolegomis, palaikyti ryšius su šeima, palaikyti ryšį su pasauliu, padeda atsipalaiduoti ir pan. ( G.S. Jackson), bet taip ir rasti bendraminčių ( S. Tretenhahn, 2011). Taigi vienas iš būdų atsipalaiduoti - socialiniai žaidimai. Kaip ir minėta anksčiau, yra keletas žaidimų tipų, tačiau dažniausiai sutinkami ir patys populiariausi žaidimai, kurių metu prisijungia keli žaidėjai. Šis žaidimų tipas turi itin didelį pasisekimą tarp vartotojų, nes žaidžiant yra įtraukiami kiti žaidėjai, todėl vartotojas nesijaučia vienišas.

  • Microsoft Word 120 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3084 žodžiai)
  • Universitetas
  • Spiooglius
  • Socialiniai žaidimai virtualioje aplinkoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialiniai žaidimai virtualioje aplinkoje. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialiniai-zaidimai-virtualioje-aplinkoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:20
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo