Socialinio darbo etika


Pagyvenusių žmonių charakteristika. Socialino darbuotojo veikla teikiant pagalbą. Etiškumas socialinio darbuotojo veikloje. Situacijos analizė. Analizė pagal etiško sprendimo priėmimo žingsnius.

Senas žmogus – socialinės aplinkos dalis. Pagal PSO (Pasaulinė Sveikatos Organizacija) senyvo amžiaus žmogus yra asmuo nuo 60-ies metų.

Pagyvenę ir seni žmonės susiduria su aibe problemų – sumažėja tvarkymosi buityje galimybes; atsiranda žymių sveikatos sutrikimų (Alzheimerio liga, demencija, insultas, lūžiai, psichikos ligos, neįgalumas, regėjimo – klausos susilpnėjimas ir pan. ); gali atsirasti priklausomybė nuo narkotikų ir alkoholizmo; pasireiškia psichologinių praeities traumų poveikis (karas, evakuacija, nelaimingi atsitikimai); išryškėja vienišų senų žmonių problemos (geografinis aspektas) bei stresiniai veiksniai (vienatvė, našlystė, depresija, smurtas); tenka slaugyti suaugusį sergantį vaiką arba savo vyrą ar žmoną ir pan. Nepaisant amžiaus, ligų ir negalės, pagyvenę žmonės taip pat nori viskuo domėtis, turi pomėgius, jiems labai svarbu jaustis reikalingiems, sugebantiems, pripažintiems. Norint sukurti gerovę pagyvenusiems ir seniems žmonėms, būtina užtikrinti pagyvenusiems ir seniems asmenims pakankamą pajamų lygį, užimtumą pagal galimybes ir poreikius, stiprinti ir palaikyti jų savarankiškumą, dalyvavimą viešame gyvenime bei sudaryti galimybes gauti reikalingas geras paslaugas ir pagalbą.

Padėti seniems žmonėms ir jų šeimoms gauti paslauga ( socialiniams darbuotojams veikiant kaip atvejo vadybininkams);

Taip pat pagyvenusių žmonių gyvenimą palengvina įvairių institucijų, valstybinių ar nevyriausybinių organizacijų veikla – pagyvenusių žmonių asociacija, Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“. Taip pat senyvo amžiaus žmonių gerovę palaiko bendrosios, specialiosios socialinės paslaugos, socialinė priežiūra bei globa. Senyvo amžiaus žmonėms tikrai neužtektų vien tik socialinių darbuotojų pagalbos, jiems yra suteikiamos įvairios paslaugos: medicinos, psichologo pagalba ir t. t.

Pagyvenusių žmonių lūkesčiai ir poreikiai ne visada yra pakankamai aiškūs, todėl kiekvienas klientas kreipiasi į socialinių paslaugų institucijas turėdamas skirtingus poreikius. Šią problemą turi spręsti socialiniai darbuotojai pateikdami alternatyvų sprendimą padedantį apsispręsti ir sudaryti nuomonę apie laukiamą paslaugų kokybę vertinant galutinę paslaugą

Dirbant socialinį darbą su pagyvenusiais ir senais asmenimis yra gan sunku, nes dažniausiai senyvo amžiaus asmenis nežino, ko tiksliai patys nori, nėra aiškūs jų lūkesčiai ir poreikiai, todėl atsiranda daug kylančių etninių problemų, kurias socialinis darbuotojas turi išspręsti etiškai, neįžeisdamas kliento.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1875 žodžiai)
  • Evaluna
  • Socialinio darbo etika
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio darbo etika. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-etika.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 08:29
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!