Socialinio darbo procesas


Socialinio darbo procesas Turinys. Įvadas. Įvertinimas. Planavimas. Vertinimas. BAIGA. Apibendrinimas.


Paslaugos proceso turinys – darbo procesas, kai dirba socialinis darbuotojas ir klientas tenkindami poreikius ir spręsdami problemas. Socialinio darbo procesas tai tarsi intervencija į žmogaus sistemų sąveiką.

Bendros praktikos socialinio darbo proceso pirmas žingsnis yra įvertinimas, kartasi istoriniu aspektu dar suprantamas kaip diagnozė. Socialinio darbo proceso įvertinimo fazė taip pat apima ,,analizė, diagnozę, gydymą“, klasikinį socialinio darbo proceso apibūdinimą. Įvertinimas- tai fazė, aptariama, kai yra vartojamas terminas analizė. Supratimo apie individus, šeimas, grupes, agentūras ir bendruomenes plėtotė yra svarbus įvertinimo aspektas. Socialinė analizė ir yra įvertinimas. Įvertinimas yra esminis procesas individualizuojant žmones ir socialines sistemas.

Įvertinimas yra neatskiriama paslaugos teikimo dalis. Būtinybė suprasti klientus, nesvarbu, tai individai, šeimos ar mažos grupės, taip pat sistemas klientų aplinkoje. Įvertinimas, nors ir yra kūrybinis procesas, yra ir mokslinis, nes tai problemų sprendimo (mokslinio) proceso pasireiškimas. Svarbiausios jo charakteristikos yra šios:

Įvertinimas padeda indentifikuoti poreikius gyvenimo situacijomis, apibrėžti problemas, paaiškinti jų reikšmę ir modelius.

Ką nors vertinant ir įvertinant yra labia svarbu sprendimas. Vienas iš svarbiausių dalykų socialiniui darbuotojui yra vertybės, jos yra labai svarbūs sprendimo priėmimo proceso veiksniai. Būtent vertybės lemia mūsų suvokima ir mąstymą. Visada reikia atsižvelgti į kliento pageidavimus ir poreikius, reikia taikytis prie jo, būtent norint tai atlikti kuo geriau yra remiamasi principais galinčiais priimti vertinimo sprendimus:

Taigi, įvertinimas yra esminis procesas individualizuojant žmonės (klientus) ir socialines sistemas. Būtent įvertinimas apibrėžiamas kaip, informacijos rinkimu ir analize, tai turimų faktų ir duomenų derinimas siekiant rasti prasmę ir išspręsti problemą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1353 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Socialinio darbo procesas
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinio darbo procesas . (2017 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:08
×