Socialinio darbo raida ir perspektyvos Strevininkų pensionate


Socialinio darbo perspektyvos. Socialjnes ataskaitos pensionatuose. Psichologas pensionate. Soc darbo teorijos praktikos raidos espektai. Atvejo analizė pensionate. Socialinio darbo raidos etapai. Socialiniu darbuotoju darbo perspektyvos. Soc.darbo perspektyvos. Socialinio darbo raidos etapai lietuvoje. Socialiniu darbuotoju perspektyvos lietuvoje.

Turinys. Įvadas. Socialinė pažanga – visuomenės gerovės garantas. Socialinės apsaugos svarba. Žmonių turinčių proto negalę reabilitacijos strategija. Socialinio darbo esmė ir realizavimas. Socialinio darbuotojo vaimuo. Socialinių paslaugų struktūra. Socialinio darbo raida ir perspektyvos strėvininkų pensionate. Strėvininkų pensionato administravimas ir valdymas. Socializacija – socialinės patirties įsisavinimas. Socialinio darbo reikšmė individui. Socialinio darbo specifika stėvininkų pensionate. Socialinės paslaugos, teikiamos strėvininkų pensionate. Bendruomenės ryšys su institucija. Kaip keitėsi požiūris į socialinį darbą. Išvados. Literatūra. Priedai.

Literatūra-----------------------------------------------------------------------------------------.

Priedai------socialinis ir ekoniminis šalies vystymasis yra esminis harmoningų žmogaus santykių su visuomene, jo pilnaverčio socialinio funkcionavimo garantas. Kiekvienai valstybei tenka didžiulis vaidmuo ir atsakomybė, laiduojant savo tautos socialinę pažangą ir gerovę, planuojant socialinio vystymo priemones, bei socialinių paslaugų infrastruktūrą. Dinamiškas Lietuvos politinis bei ekonominis vystymasis atskleidė daugybę socialinių problemų, todėl socialinėje srityje dirbančių specialistų reikalingumo bei socialinių darbuotojų profesionalumo klausimai šiandien jau niekam nekelia jokių abejonių.

Pasaulyje vis labiau įsitvirtina žmogaus socialinės raidos koncepcija, kurią 1990 m. Pateikė jungtinių tautų vystymo programa. Žmogaus teisės ir žmogaus raida yra dinamiškos, viena nuo kitos priklausančios bei vien kitą papildančios sąvokos. Žmogaus socialinės raidos ir teisių integracija praplečia žmogaus pasirinkimo galimybes. Jos apima bendrą teisę ir atsakomybę už pagrindinius individo, visuomenės ir valstybės sugebėjimus gyventi pilnavertį gyvenimą. Išskiriami du žmogaus socialinės raidos aspektai: žmogaus sugebėjimų ugdymas ir įgytų sugebėjimų panaudojimas gyvenime (2, 15).

Graikų kalboje žodis problema reiškia užduotį. Turėti probleatkūrus nepriklausomybę, Lietuvos piliečiai prisiėmė atsakomybę tiek už savo asmeninį gyvenimą, tiek už valstybės kūrimą bei stiprinimą. Konstitucija užtikrina kiekvienam piliečiui lygias teises, tačiau valstybė ne visada yra pajėgi užtikrinti sąlygas pasinaudoti šiomis teisėmis. Nors pagrindinės socialinės ekonominės teisės yra garantuojamos – teisė gauti minimalias pajamas ir teisė gauti socialinę apsaugą – žmonės kol kas nėra visiškai apsaugoti nuo benamystės, nedarbo bei skurdo(2, 7). Ilgą laiką socialinės paslaugos buvo ta socialinės paramos sritis, kuriai buvo skiriama mažiau dėmesio. Tačiau jos svarba nuolat didėja, kadangi žmonėms, gaunantiems tiek mažas tiek dideles pajamas, socialinės paslaugos yra reikalingos. Kita vertus, vyksta spartus visuomenės senėjimo procesas ir vyresnio amžiaus žmonėms vis dažniau prireikia socialinių paslaugų. Suirus sovietų sąjungai, visuomenėje vykstantys socialinių struktūrų persitvarkymas paaštrino daugelį socialinių, psichologinių ir ekonominių problemų, palietusių iš esmės kiekvieną šeimą, kiekvieną visuomenės narį.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (2880 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • Socialinio darbo raida ir perspektyvos Strevininkų pensionate
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio darbo raida ir perspektyvos Strevininkų pensionate. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-raida-ir-perspektyvos-strevininku-pensionat.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:36
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo