Socialinio darbo raidos etapai


Temos tikslas , uždaviniai. Socialinio darbo samprata. Socialinio darbo raidos etapai Lietuvoje. Laikas Raidos etapas. Iki 1794. Tai LDK ir unijos su Lenkija laikotarpis. 1794 1918m. Tai carinės okupacijos laikotarpis. 1918 1940m. Tai tarpukario nepriklausomybės periodas. 1940 1990m. Tarybinis socialinio aprūpinimo modelis. 1990 1992m. Socialinio darbo sąvokos formalus priėmimas. Socialinio darbo profesionalizacija. Nuo 2002m. Profesionalus socialinio darbo plėtros laikotarpis.


Kaip ir kiekviena šalis, Lietuva turi savitus raidos etapus. Prasidėjusi nuo labdaringos filantropinės veiklos, dabar socialinis darbas kaip profesija, išgyvena geriausius metus. Daugėja socialinių darbuotojų skaičius, tobulėja jų profesionalumas, savo profesinėje veikloje socialinis darbuotojas yra atsakingas už žmogaus ir jo aplinkos darnią raidą.

Didėjant socialinių darbuotojų, didėja ir keičiasi kvalifikacija ir kaip darbas įgauna profesionalizmo statusą. Iš socialinių darbuotojų reikalaujama specialių žinių ir vis naujų įgūdžių. Šis darbas reikalauja daug žinių ne tik savo srityje, nes norėdami padėti žmonėms, privalome išmanyti ir kitus dalykus.

Temos aktualumas: Socialinis darbas šiais laikais įgauna prasmę ir reikalingumą, kaip būsimiems socialiniems darbuotojams būtina žinoti šio darbo pradžią ir raidos etapus.

Darbo objektas: Atskleisti socialinio darbo pradžią ir išanalizuoti raidos etapus.

Temos tikslas, uždaviniai: Tema aktuali kaip būsimiems socialiniams darbuotojams, sužinoti socialinio darbo pradžią, įtaką žmonių gyvenime, gyvenimo kokybei gerinti.

Mūsų visuomenėje atsiranda vis daugiau žmonių, kurie nesugeba savarankiškai spręsti socialinių problemų, dalyvauti visuomenės gyvenime, jaučiasi visuomenės atstumti ir atskirti. Tokiems žmonėms dažnai pagalbą suteikia artimieji, kaimynai. Tačiau tokios pagalbos sulaukti gali ne visi, tiesiog artimųjų ar kaimynų nėra, todėl prireikia profesionalių socialinių darbuotojų pagalbos.

Pirmą kartą Lietuvoje socialinis darbas bei jo veikla buvo įteisinta socialinių paslaugų įstatyme (1996).

Socialinio darbo sampratų ir apibrėžimų gausa priklauso nuo daugelio veiksnių: klientų poreikis, aplinkybių taikomų poveikių metodų gausos ir tarpusavio sąveikos. Socialiniam darbuotojui tenka veikti daugiametės sistemos erdvėje: viena ašis – klientai, atra ašis – darbo metodai, trečia ašis – aplinkybės (A. Bagdonas, 2001). Pasak V.Kavaliauskienės (2005), socialinio darbo sudėtingumą lemia tai, kad socialiniai darbuotojai turi sugebėti ne tik patys sėkmingai prisitaikyti veikloje, bet ir teisinga linkme veikti besikeičiančiomis šalies socialinėms, ekonominėms, politinėms ar kultūrinėms sąlygomis. Socialinis darbas, aprėbdamas įvairias problemas, siekia jas konceptualizuoti ir spręsti nacionalinės politikos ir tarptautiniu lygmeniu. To siekia nedaugelis profesijų.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1780 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Socialinio darbo raidos etapai
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinio darbo raidos etapai. (2019 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-raidos-etapai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 03:10
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo