Socialinio darbo specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims


Įžanga. Sąvokos ir terminai. Pagyvenusių ir senų žmonių socialiniai poreikiai. Senatvės samprata ir seno žmogaus raida. Senėjimo teorijos. Socialinio darbo gerontologijos srityje specifika. Socialinių paslaugų teikiamas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims. Socialinių paslaugų samprata. Socialinių paslaugų rūšys. Socialinių paslaugų teikimas namuose. Socialinių paslaugų prieinamumas.


Temos aktualumas: Seniems žmonėms kuriems sunku apsitarnauti patiems , suteikiama socialinė pagalba namuose. Vienišiems pensininkams , kuriems nustatyta didelių ir vidutinių poreikių lygis, pensininkų šeimoms kai vienas iš sutuoktinių negali pasirūpinti kitu sutuoktiniu, neįgaliesiems kurie pripažinti nedarbingais arba nedarbingi iš dalies, gali gauti paslaugas į namus.

Darbo tikslas: nustatyti socialinio darbo specialistų patirtį teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims.

Atskleisti socialinio darbo specialistų patirtį teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims.

Darbo objektas: socialines paslaugas namuose teikiančių specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas pagyvenusiems ir seniems asmenims.

Tyrimo klausimas: Kokia socialinio darbo specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas pagyvenusiems ir seniems asmenims?

Tyrimo dalyviai: Tyrime buvo atlikti interviu su Kauno miesto socialinių paslaugų lankomosios priežiūros darbuotojomis, kalbinta -3 darbuotojos ir socialinių paslaugų bendruomenei skyriaus socialinio darbo organizatorės- 4 darbuotojos.

Darbo tikslas – išsiaiškinti socialinių paslaugų namuose teikiančių specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas pagyvenusiems ir seniems asmenims.

2. Išanalizuoti socialines paslaugas, teikiamas pagyvenusiems ir seniems žmonėms namuose.

3. Atskleisti socialines paslaugas namuose teikiančių lankomosios priežiūros darbuotojų patirtis teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims.

Duomenų rinkimo metodai: Tyrimo tikslui pasiekti buvo pasirinkta kokybinio tyrimo metodologija, įgalinant nuolat nuosekliai plėsti žinias apie situaciją ir padedanti atskleisti socialinę tikrovę (Žydžiūnaitė , 2007). Buvo pasirinktas fokusuotas arba iš dalies struktūruotas interviu, išskiriant pagrindines temas. Dauguma klausimų buvo numatyta iš anksto, kiti kilo interviu metu. Jie buvo įrašomi diktofonu, vėliau iššifruojami.

Tyrimo metodai: mokslinės, teisinės literatūros analizė, empirinis tyrimas. Šiam tyrimui buvo parinktas interviu apklausos metodas pasirinktam respondentų tipui.

Darbo struktūra: baigiamąjį darbą sudaro įvadas, teorinė dalis, empirinė dalis, išvados, rekomendacijos, literatūros sąrašas, santrauka, priedai.

Tyrimo imtis ir organizavimo ypatumai: tiriant socialines paslaugas teikiančių specialistų -lankomosios priežiūros darbuotojų patirtis teikiant paslaugas pagyvenusiems ir seniems asmenims., buvo apklausta trys darbuotojos dirbančios Kauno socialinių paslaugų centre. Lankomosios priežiūros darbuotojoms buvo pateikti klausimai apie jų patirtį teikiant paslaugas namuose.

Darbo objektas – socialines paslaugas namuose teikiančių specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas pagyvenusiems ir seniems asmenims.

Baigiamajame darbe yra pateiktos įsisavintos profesinės žinios, vertybės bei pademonstruoti įgūdžiai ir įgytos profesinės kompetencijos šiose veiklos srityse:

SOCIALINOIO DARBO SPECIALISTŲ PATIRTIS TEIKIANT SOCIALINIAS PASLAUGAS NAMUOSE PAGYVENUSIEMS IR SENIEMS ASMENIMS

Senatvę galima suskirstyti gana įvairiai – į ankstyvąją senatvę (iki 74 metų) ir senatvę – daugiau kaip 75 metų, arba į pagyvenusio amžiaus laikotarpį (60 – 69) ir gilią senatvę – daugiau kaip 80 metų. Asmenys, sulaukę 90 metų, vadinami ilgaamžiais, sulaukę 100 metų – šimtamečiais. (Černius V., 2006).

Socialinio bei psichologinio pobūdžio trukdžiai, mažinantys vyresnio amžiaus žmonių galimybes užtikrinti savo socialinį ir emocinį saugumą:( Gruščinskienė I., Rudzinskienė E., 1999)

vyresniosios kartos nusivylimo, ne reikalingumo jausmai, dvasinio supratimo bei palaikymo stoka.

Pagrindinis socialinio darbuotojo uždavinys gerontologijoje – pagyvenusio ir seno žmogaus izoliacijos ir mirties prevencija, idant šis pagal galimybes kuo ilgiau išliktų socialiai aktyvus (L. Danusevičienė, S. Povilaikaitė, 2002).

Socialinio darbuotojo parama yra glaudžiai susijusi su kliento troškimais ir siekiais, su tuo, kas padėtų gerinti, jo gyvenimo kokybę, leistų gyventi daugmaž nepriklausomai. Socialinis darbuotojas niekada nepamirš, kad padeda konkretiems žmonėms, individams, kurie tuo pat metu yra savo aplinkos dalis

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (8337 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Socialinio darbo specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinio darbo specialistų patirtis teikiant socialines paslaugas namuose pagyvenusiems ir seniems asmenims. (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-specialistu-patirtis-teikiant-socialines-paslaugas-namuose-pagyvenusiems-ir-seniems-asmenims.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 05:30
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo