Socialinio darbo su atskirties grupėmis situacijų analizė


Socialinės pagalbos ir paramos proceso organizavimo planas. Socialinio darbo etikos principų taikymas. Vertinimo kriterijai Vertinimo kriterijai.


Tomas šeimos neturi, pirmą kartą į kalėjimą sėdo labai jaunas. Artimieji jo išsižadėjo, kai Tomas pirmą kartą pateko į laisvės atėmimo vietą, o už įkalinimo įstaigos nieko neturi, niekas jo nebelaukia laisvėje. Jis pripažįsta, kad įšėjus iš įkalinimo įstaigos ištinka šokas dėl pasikeitusių gyvenimo taisyklių, visuomenės požiūrio į ilgai kalėjusius asmenis, prasideda kitas gyvenimas, todėl pirmi žingsniai laisvėje itin svarbūs. Nuo to gali priklausyti, ar jis grįš vėl į kalėjimą.

Apie ateitį Tomas kalba nedrąsiai, tačiau įprasto scenarijaus pakartoti nenorėtų. Pripažįsta, kad pagalbos jam tikrai reikia.

Tomo viena iš didžiausių problemų yra tai, kad ilgą laiką kalėjęs, jis tiesiog prarado įgūdžius gyventi. Tomas nėra turėjęs darbo, neturi jokio išsilavinimo. Su artimaisiais ryšiai nutraukti nuo to laiko, kai pirmą kartą pateko į kalėjimą. Tomas neturi net minimalių lėšų pragyvenimui, socialinių įgūdžių, gyvenamosios vietos neturi.

Tomas mano, kad visuomenė teistus asmenis linkusi ignoruoti, jais nepasitikėti, todėl tikėtina, kad nesulaukęs tinkamos pagalbos įvykdys naują nusikaltimą.

Tomas, teigia, kad yra pasiryžęs dirbti ir užsidirbti, kad atiduotų skolą visuomenėje. Apie ateitį kalba nedrąsiai, bet daugiau nenori grįžti į kalėjimą ir pripažįsta, kad pagalbos jam tikrai reikia – Tomui reikalinga pagalba jo prarastiems įgūdžiams atstatyti ir naujiems įgyti. Ši pagalba padės rasti būdą patenkinti svarbiausius poreikius laisvėje.

  • Sociologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1142 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaluna
  • Socialinio darbo su atskirties grupėmis situacijų analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Socialinio darbo su atskirties grupėmis situacijų analizė . (2017 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-su-atskirties-grupemis-situaciju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:30
×