Socialinio darbo teorija ir metodika


Socialinio darbo metodai. Socialinio darbo teorijos. Socialinio darbo praktikos modeliai. Intervencijos modeliai. Socialinio darbo metodika. Socialinio darbo teorijos ir metodai. Socialinio darbo metodai referatas. Socialinio darbo modeliai. Soc darbo metodai. Socialinio darbo intervencijos modeliai.

Soc darbo teorijos, sampratos, metodai, tikslai. Teorinio ir empirinio mokslinio darbo sąveika. Socialinių darbuotojų taikomi metodai. Teorijų vertinimo kriterijai. Kas yra socialinis darbas. Soc darbo specifiniai bruožai. Socialinio darbo teorijos tikslai. Socialinio darbo teorija ir metodika. Epistemologinės pozicijos. Socialinio darbo teorijos lygiai ir tipai. Socialinio darbo teorijų tipai. Socialinio darbo teorijų taikymo principai praktikoje. Streso šaltiniai. Gilaus atvejo darbo priemonės. Funkcinis socialinio darbo teorinis modelis. Krizės intervencijos modelis. Socialinio darbo aspektai krizės atvejo. Reintegracijos žingsniai krizės atvejy. Sisteminis darbo modelis, teorinis modelis. Kognityvinis modelis. Kognityvinio modelio teorinės nuostatos. Sistemų ir ekologinės teorijų kritiniai aspektai. Ekologinis modelis.

Tai pagrindinių principų sistema, kuri padeda paaiškinti stebiną ar tiriamą reiškinį, interpretuoti patyrimą ir formuspecialūs soc. Darbo metodai : *konsultavimo, *darbo su klientų grupe, * socialinio tinklo, *atvejo vadybos, * supervizijos, * komandinio darbo.

Korekcijos ir ugdymo metodai : *humanistinė terapija, * gelštalto terapija, * emocinė racionalioji tedarbas su klientu pasireiškiantis paslaugų ar materialios paramos teikimu, psichoterapiniu poveikiu arba konsultavimu.

Tai profesinė veikla, kuri įgalina individus, šeimas, grupes nustatyti asmeninius socialinius ir aplinkos sunkumus, darančius jiems nepalankią įtaką.

Skatina socialinę gerovę, užtikrina platesnius socialinius poreikius, sudarant žmonėms lygias galimybes nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus, lytinės orientacijos, klasės, rasės, kultūros.

Socialinio darbo paskirtis ginti labiausiai vissoc. Darbuotojas sprendžia kasdienines klientų problemas, todėl sunku įrodyti, kad reikalinga profesinė kompetencija socialinio darbo teorija yra multidisciplininė, integruojanti psichologijos. Tai socialinio daapibendrinti socialinio darbo praktiką, aiškinant, kaip žmonės atsiliepia į socialinius santykius ir teiksocialinio darbo teorijos ir praktikos vystymas skirtinguose kultūriniuose kontekstuose. Sąmonė ir socialinis elgesys skirtingpozityvizmas – filosofinė kryptis, skelbianti, kad tikrojo žinojimo šaltinis yra konkretūs (empiriniai) mokslai ir neigianti pažintinę filosofinio tyrimo vertę. Šį terminą įvedė xix a. Kontas.

Vertybės nėra žinios, nes negalima atrasti jų akivaizdumo. Tikėjimas mokslinio metodo vienybe reiškia, jog priimamas vienas požiūris tiriant pasaulį, kad postmodernistinis požiūris: postmoderniam nusiteikimui budingas ironiškas požiūris į vertinimus bei nuomones iš viršaus, demokratiškas įžūlumas pasireiškiantis nepritarimu kiekvienam, kas norėtų pristatyti. Nuo 1990m. Postmodernistinės idėmateriali socialinė teorija/plati teorija ir žinių bazė aprėpia politinę ir ekonominę visuomenės struktūrą, socialinį institucijų tinklą socialinį darbą ir rūpybą.

Strateginė teorija/praktikos teorija vysto intervencijos metodus, gilinamasi į tai kaip soc. Darbuotojai dirba, ar turėtų dirbti.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Socialinio darbo teorija ir metodika
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio darbo teorija ir metodika. (2011 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-teorija-ir-metodika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 13:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo