Socialinio darbo vertybės


Ar darbstumas tebera vertybe rasinys. Ar darbstumas tebera vertybe. Rasinys ar darbstumas tebera vertybe. Socialinio darbo vertybės ir principai. Darbstumas tebera vertybe. Socialinio darbo vertybes ir etika. Vertybes socialiniame darbe. Ar darbstumas tebera vertybe?. Darbstumas tebera vertybe rašinys. Bagdonas2001.

Socialinio darbo vertybės. Naudota literatūra.

Socialinio darbo paskirtis, jo misija yra glaudžiai susijusi su vertybėmis. Socialinio darbo vertybės, socialinis darbas – vertybėmis grindžiama veikla – tai įprastos frazės šnekamojoje ir socialinio darbo praktikų kalboje. Socialinio darbo praktika apibūdinama labiau kaip praktinė-moralinė nei racionali techninė veikla, tačiau socialiniame darbe žinios, vertybės ir įgūdžiai yra glaudžiai susiję. Socialinio darbo vertybės atsiskleidžia laikantis tam tikrų principų, kuriais grindžiama socialinio darbuotojo etika.

Lietuvoje socialinis darbas, kaip profesija, tebėra kūrimosi stadijoje, kai kitose pasaulio šalyse čia jau atliekamos reformos. Kuriantis „lietuviškajam socialiniam darbui“, studijuojama, kartais ir perimama kitų šalių socialinio darbo patirtis. L. Fishmano (2002) nuomone, tokie reiškiniai nieko nestebina, nes nė viena šalis ar kultūra neturi rakto nuo „išminties skrynelės“. Vykstant globalizacijos procesui, jo nuomone, atsiveria didelės galimybės vieniems iš kitų mokytis. Kadangi šalių socialinės sistemos skiriasi, neįmanoma visiškai pritaikyti vienos šalies patirties kitoje, tačiau niekas nedraudžia pasidalinti mintimis ar idėjomis, kurios gali rasti atgarsį ir pasklisti kitose šalyse. Vakarų šalių socialinio darbo literatūroje supažindinama su didelėmis permainomis socialinio darbo srityje, kurios susijusios su vertybių kaita. Lietuvoje socialinio darbo vertybės nėra išsamiau nagrinėjamos. Savo publikacijoje šį klausimą aptaria A. Bagdonas (2001) [žinių, įgūdžių ir vertybių vieta socialiniame darbe], R. Tidikis (2002; 2003) [„Socialinio darbo etinių principų bei etinių socialinio darbo orientyrų klausimu“] A. Kepalaitė (2004) [„Apie socialinių darbuotojų asmenybės ypatumus“] ir kt. Vakarų šalių autoriai aktyviai diskutuoja socialinio darbo vertybių, socialinio darbo principų, etikos klausimais (Banks, 2001; Patron ir O’Byrne, 2000; Hugman ir Smith, 1995; Johnson, 1998; Sutton, 1999 ir kiti). Jie visada buvo ir yra aktualūs. Su socialinio darbo kitose šalyse permainomis verta susipažinti, nes Lietuvoje jis tebėra kūrimosi stadijoje.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1490 žodžiai)
  • Socialinio darbo vertybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio darbo vertybės. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-vertybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:23
×