Socialinio darbo vertybių filosofinės ir religinės ištakos Budistinė Sokrato Aristotelio Krikščioniškoji etika


Socialinio darbo vertybės. Vertybės socialiniame darbe. Socialinio darbo vertybių filosofinės ir religinės ištakos. Socialinio darbo ištakos. Budistinė etika. Budizmas – pasaulinė religija, atsiradusi š. Keturios tauriosios tiesos. 1. Tiesa apie kančios prigimtį (Dukkha). Budizmo esmė. Aristotelio saiko etika. Pagrindiniai darbai etikos srityje. Aristotelio etikos bruožai. Sokratas. (469 – 399 m. p. m. e. ). Sokrato pažinimo etika. Krikščioniškoji etika. Tomas Akvinietis teigė. Literatūra.


Socialinio darbo vertybių filosofinės ir religinės ištakos. Budistinė etika. Sokrato pažinimo etika. Aristotelio saiko etika. Krikščioniškoji etika.

Keturios tauriosios tiesos:1. Tiesa apie kančios prigimtį (Dukkha). Gyvenimas yra kančia. 2. Tiesa apie kančios priežastis (Samudaya): Kančia kyla iš troškimų. 3. Tiesa apie kentėjimo nutraukimą (Nirodha). Kad sumažinti kančią, reikia apriboti troškimus. 4. Tiesa apie kelią vedantį iš kančios (Magga). Kentėjimą galima nutraukti einant Tauriuoju aštuonialypiu keliu.

Aristotelis (384-322m.) senovės graikų filosofas, tyrinėtojas, gamtininkas. Vienas įtakingiausių mąstytojų Vakarų filosofijos istorijoje.

Etika yra pagrįsta žmogaus prigimties tikslo samprata. Bet kokia veikla turi tikslą. Aristotelio etika socialinė, jo politika etinė. Iš kitų koncepcijų išsiskiria pagarba turtui. Didelis dėmesys skiriamas saikui. Dorybių aukštinimas. Pagrindinis klausimas - koks gyvenimas žmogui geriausias?

Eudaimonia (Laimė) Anot Aristotelio tai galutinis savo siekių tikslas. Mąstytojo eudaimonia reiškia pastovią būseną. Ji pasiekiama tik žmogui. Dorybių pastovumas – laimės dalis.  „Aukso vidurys“(Saikas) Žmogus turi gebėti rasti „aukso vidurį“ tarp kraštutinumų. Anot Aristotelio saikingumas išgelbsti žmones. Perteklius ir stoka priklauso blogiui, o vidurys- gėriui.

  • MS PowerPoint 462 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (791 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Socialinio darbo vertybių filosofinės ir religinės ištakos Budistinė Sokrato Aristotelio Krikščioniškoji etika
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinio darbo vertybių filosofinės ir religinės ištakos Budistinė Sokrato Aristotelio Krikščioniškoji etika. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-vertybiu-filosofines-ir-religines-istakos-budistine-sokrato-aristotelio-krikscioniskoji-etika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 22:17
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo