Socialinio darbuotojo pagalbos galimybės seksualinio smurto šeimoje atveju


“Socialinio darbuotojo pagalbos galimybės seksualinio smurto šeimoje atveju". Smurtas šeimoje. Smurto priežastys. Smurtas šeimoje pasekmės. Seksualinis smurtas šeimoje. Seksualinis smurtas prieš moterį bus tada, jei smurtautojas. Seksualinis smurtas prieš vaiką bus tada, jei smurtautojas. Seksualinio smurto šeimoje priežastys. Seksualinio smurto šeimoje pasekmės. Socialinio darbuotojo pagalbos galimybės.


Smurto šeimoje priežastys priskiriamas ankstesnis smurtinis elgesys, asocialios nuostatos ir asocialus elgesys apskritai, tarpusavio ryšių nestabilumas, nuolatinis nedarbas, psichinės ligos, patys būna patyrę prievartą vaikystėje, vartoja alkoholį ar narkotikus, depresija, nemokėjimas konstruktyviai spręsti šeimos konfliktų , skurdas .

Glostymas, lietimas, turint seksualinių tikslų; Prašymas ar vertimas glostyti suaugusio lytinius organus, kūną ar jį masturbuoti; Liepimas bučiuoti, čiulpti suaugusio lytinius organus ar išangę ( kunilingas, feliacija ir anilingas); Vertimas arba siūlymas nusirengti ir/arba masturbuotis asmens akivaizdoje.

Psichiniai sutrikimai, alkoholizmas, nepakankama socialinė apsauga, amoralus gyvenimo būdas, socialinis lygis, šeimos socialinis, ekonominis statusas, šeimos krizės, komercinis seksualinis išnaudojimas.

Nepasitikėjimas artimais ir savimi; nepakankama savigarba ir savimonė; užsisvajojimas, fantazavimas, sunkiai sukaupiamas ir išlaikomas dėmesys; atsiradusios problemos mokykloje, nesėkmės, pažangumo smukimas, bėgimas iš pamokų; piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotikais; asocialus elgesys; bandymas nusižudyti, susižaloti (E. Steponė, A. Lygnugarytė-Grikšienė, 2010).

Socialinis darbuotojas dirbdamas su šeima ar jos nariais: tiesiogiai bendrauja su pacientu bendradarbiauja su įvairiomis įstaigomis dalyvauja rengiant pagalbos planą bei ruošiant reikiamus dokumentus (darbas su organizacijomis) kartu konsultuojasi su kitais specialistais dėl pagalbos aukai teikia informaciją aukai, jo šeimai apie esančią socialinių paslaugų sistemą ir galimus pagalbos šaltinius (informacijos teikimas) sprendžia tarp aukos ir kitų įstaigų kylančius nesklandumus (tarpininkavimas, advokatavimas).

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 73 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (644 žodžiai)
  • Sandra
  • Socialinio darbuotojo pagalbos galimybės seksualinio smurto šeimoje atveju
    10 - 7 balsai (-ų)
Socialinio darbuotojo pagalbos galimybės seksualinio smurto šeimoje atveju. (2016 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbuotojo-pagalbos-galimybes-seksualinio-smurto-seimoje-atveju.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 12:53
×