Socialinio darbuotojo veikla


Socialinio darbuotojo veikla.


Apibendrintai galima teigti, kad žmogaus poreikiai yra prigimtiniai, patenkinus žemesnio lygio – fiziologinius poreikius- galima tikėtis socialinių poreikių. Todėl socialinis darbas dažniausiai yra nukreipiamas į būtinų žmogui socialinių poreikių tenkinimo galimybių paiešką bei pagalbą juos tenkinant.

Socialinis darbuotojas, kaip pagelbstintis asmuo, skiriasi nuo paprasto pagelbstinčio asmens. Visų pirma socialinis darbuotojas – pagelbstintis asmuo, besinaudojantis socialinio darbo žiniomis, vertybėmis ir įgūdžiais. Todėl profesionalaus pagelbstinčio asmens esminis bruožas yra tų žinių sąmoningas panaudojimas. Kita vertus, padėdamas kitiems žmonėms, socialinis darbuotojas neturi savanaudiškų paskatų.

Taip pat nesvarbu kokioje įstaigoje dirba socialinis darbuotojas, visada išlieka pagrindinis jo vaidmuo – pagalba klientui, sprendžiant jo socialinės kilmės problemas. Labai dažnai socialinė pagalba paslaugomis traktuojama kaip atsakas į problemą, kaip rūpestis, kad žmogus socialiniai sėkmingai funkcionuotų. Todėl socialiniai darbuotojai yra pagrindiniai veikiantys asmenys, organizuojantys paramą žmonėms, nesvarbu kokios formos ji būtų: pinigai, daiktai ar paslaugos. Nuo socialinio darbuotojo asmeninių savybių, profesionalumo bei gebėjimų ir aktyvumo priklauso socialinės paramos kokybė. Socialinis darbuotojas atlieka pagrindinį vaidmenį teikiant, organizuojant, nustatant paslaugų poreikį. Todėl galima teigti, kad socialiniai darbuotojai yra pirmoji ir svarbiausioji grandis, keliant socialinių paslaugų kokybę bei socialinę paramą.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Socialinio darbuotojo veikla
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinio darbuotojo veikla. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbuotojo-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:05
×