Socialinio pedagogo asistento praktikos praktikos ataskaita


Institucijos aprašas ir interviu su socialiniu pedagogu. Tikslas. Uždaviniai. Ugdomoji veikla. Darbas su tėvais. Vykdomi projektai. Interviu su socialine pedagoge Edita Galinauskiene. Socioedukacinis projektas spektaklis ,,Sniego karalienė ‘‘. Socialinio pedagogo veikla dalyvavimas ir įžvalgos. Pedagoginės veiklos dienoraštis. Praktikos metu įgytų (patobulintų) pedagoginių kompetencijų aprašas.


Šį darbą pasirinkau, nes man labai patinka vaikai. Mėgstu su jais bendrauti, žaisti, noriu jiems padėti tinkamai pažinti pasaulį, ypač tiems, kurių šeimos yra asocialios, noriu įskiepyti reikiamas vertybes.

Darbuotis sekasi gana neblogai.Tiesiog reikia rasti priėjimą, prie kiekvieno vaiko askirai.Juk kiekvienas vaikas yra asmenybė ir reikia paisyti jo poelgių, jį besąlyugiškai mylėti ir gerbti.Tik tokiu atveju jis bus laimingas ir galės tinkamai vystytis.O darbas tokiu atveju seksis dar sklndžaiu.

Man mano darbas labai patinka.Patinka dėl keleto priežasčių: pirma-galima sugrįžti į nuostabų vaikystės pasaulį, antra- galima suteikti besąlygišką meilę ir padėti puoselėti vertybes.Trečia-galima ugdyti savo asmenybę dar kartą, kartu su kiekvienu vaiku ir dar geriau pažinti save.

Ar jūsų darbe yra svarbus ryšys ir šilti santykiai su vaikų tėvais?

Manau, kad mano darbe yra svarbus ryšys su tėvais, kadangi, kai kurių vaikų tėvai nėra asocialūs ir jiems labai svarbu, kur ir su kuo jie palieka savo vaikus.Todėl mes, centro pedagogai, stengiamės palaikyti gerus santykius su tais tėvais.Kitiems tėvams, kurie yra asocialūs, nerūpi jų vaikų laimė, todėl jiems nesvarbu, kads ir ką su jais veikia.Labai gaila, bet tokia realybė

Kvalifikacijos kelti nereikia, nes visai neseniai buvau jos kėlimo kursuose ir gavau vyr.socialinės pedagogės kvalifikacinį laipsnį.

Mano asmeninės vertybės yra: tikėjimas Dievu, padorumas, moralė, sąžiningumas, mandagumas, tolerancija, šeima.

Manau, kad vaikai tikrai yra mano pašaukimas ir, kad visada dirbsiu šį darbą, nors daug kas sako, kad tai yra labai sunku.Man tai patinka ir dirbdamą šį darbą aš jaučiuosi be galo laiminga.

Vaikai šiam projektui ruošėsi itin atskingai.Su tėveliais gaminosi drabužius, kaukes, dekoracijas ir stropiai mokėsi žodelius.Repeticijos vykdavo pakaitomis, vieni repetuodavo,o kiti žaisdavo, tada pasikeisdavo.Repeticijų metu vaikai, ne tik mokėsi žodžius, bet ir prisipildė teigiamų emocijų, įgavo pasitikėjimo savimi bei išmoko įsijausti į veikėjų vaidmenis, išgyventi jų jausmus bei nuotaikas.

Spektaklio metu tiek vaikai, tiek tėvai tryško energija, buvo linksmi ir atsiplaidavę, tačiau, kai reikėjo atlikti savo roles,visi susikaupė ir viską atliko idealiai.

Mano manymu, projektas buvo įgyvendintas taip, kaip buvo norėta.Visi tikslai pasiekti.Labai gaila, tik, kad ne visuose vaikų dienos centruose yra vykdomi tokie projektai.Tai labai praturintų vaikų žodyną, ugdytų emocinį intelektą ir gabumus bei lavintų vaizduotę ir pasitikėjimą savimi.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2144 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Socialinio pedagogo asistento praktikos praktikos ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Socialinio pedagogo asistento praktikos praktikos ataskaita. (2017 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-pedagogo-asistento-praktikos-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 17:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo