Socialinio pedagogo profesinės kompetencijos dirbant su socialines rizikos šeimomis


Socialinio pedagogo profesinės kompetencijos dirbant su socialines rizikos šeimomis.

Pagrindinis tikslas yra teikiant socialines paslaugas šeimoms ir jų vaikams yra ugdyti jų gebėjimus, galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas ir padėti įveikti socialinę atskirti. Nagrinėti straipsniai:

Skaitydama straipsnius analizavau problemas gan svarbias šeimyniniame gyvenime. Juos beveik nieko nesiskyrė. Viena iš „populiariausių“ problemų, dėmesio stoka bendraujant su tėvais.. Tokiose šeimose augantieji neretai būna užsisklendę ir nenori bendrauti, kiti priešingai – linkę į agresiją ir siekiantys lideriauti. Probleminėse šeimose augantys mažieji labai nori dėmesio, šilumos, kurios negauna namuose. Tėvai dažnai būna stipriai išgeriantys, jų vaikai mato netinkamą suaugusiųjų elgesį. Pasak specialistės, elgesio modelių vaikas mokosi iš artimiausios aplinkos, o tai šeima. Matydamas smurtaujančius, vartojančius alkoholį tėvus, vaikui kyla rizika įgyti elgsenos modelį, kuris neatitinka visuomenėje priimtų. Todėl, vaikams kyla problemų bendrauti su kitais vaikais, nes jis kitoks negu jo bendraamžiai. Tikėtina jog vengdamas nepatogumu bėgs iš pamokų, nesimokys arba taps agresyvių. Moteris figūruojantį straipsnyje buvo kuri laika įtraukta į socialinės rizikos šeimos grupę. Socialinis darbuotojas buvo tapęs tarsi šeimos narys. Moteris tikina, kad problema buvo alkoholis. Dažnai gaudavo pastabų, kad vaikai ateina į mokymo įstaigas neapiprausti, apdriskę arba išvis nelanko mokymo įstaigos. Nors moteris teigia, kad nereikia lepinti vaikų, kad neužaugtų išpuikę, reikia kuo mažiau kreipti į vaikus dėmesį, tuo jie bus atsparesni, rečiau sirgs ir užaugs dorais žmonėmis, nereikia rengti gražiais drabužiais ir saugoti nuo kiekvienos dulkės. Palyginus straipsnį iš Plungės socialinių paslaugų centro situacija labai panaši, problemos panašios, šeimos didelės, o rūpintis mažai šeima nori.

  • Sociologija Namų darbas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1453 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Socialinio pedagogo profesinės kompetencijos dirbant su socialines rizikos šeimomis
    10 - 10 balsai (-ų)
Socialinio pedagogo profesinės kompetencijos dirbant su socialines rizikos šeimomis. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-pedagogo-profesines-kompetencijos-dirbant-su-socialines-rizikos-seimomis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:03
×