Socialinio pedagogo veikla, teikiant pagalbą socialiai apleistiems vaikams mokykloje


Įvadas. Socialiai apleisto vaiko teorinė samprata. Socialinio pedagogo veikla, teikiant pagalbą socialiai apleistiems vaikams. Socialinio pedagogo pagalba socialiai apleistiems vaikams.Išvados. Literatūros sąrašas.

2. Socialinio pedagogo veiklos sėkmingas galutinis rezultatas tai kryptinga jo veikla, sprendžiant iškilusias problemas, siekiant asmenybės ugdymo, pritaikant aplinką socialiai apleisto vaiko savirealizacijai. Visa tai galima pasiekti tik vienu metu derinant įvairius socialinio darbo metodus ir kartu realizuojant socialinio pedagogo funkcijas. Socialinis pedagogas, kaip socialinės edukacinės pagalbos teikėjas, dirbdamas konkretų darbą atlieka tam tikrus profesinius vaidmenis sprendžiant socialiai apleistų vaikų problemas bendrojo lavinimo mokykloje.

3. Socialinis pedagogas realizuodamas profesines kompetencijas teikia pagalbą socialiai apleistam vaikui ir jo šeimai. Jo parama šeimai yra sėkminga tada, kai formuojasi šeimos naujas supratimas ir požiūris į esamas problemas ir stiprėja vaiko ir šeimos narių adaptaciniai sugebėjimai. Mokyklų socialiniai pedagogai turi sudaryti socialiai apleistam vaikui optimalias socialinio funkcionavimo sąlygas, sistemingai dirbdami socioedukacinį darbą su vaiko aplinka, bendraujant su kitais specialistais bei institucijomis. Darnus bendradarbiavimas su kitais specialistais ir institucijomis garantuoja greitesnį ir efektyvesnį problemos išsprendimą.

Dobranskienė R. Socialinis pedagogas mokykloje. Socialinis darbas mokykloje// Konferencijos medžiaga. Šilutė: Prūsija, 1997.

Lukoševičienė I. M. Kas tai yra socialinis darbuotojas? Jo funkcijos mokykloje // Socialinis ugdymas.- Vilnius: VPU, 1999.- Kn.1.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (1868 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jone
  • Socialinio pedagogo veikla, teikiant pagalbą socialiai apleistiems vaikams mokykloje
    10 - 4 balsai (-ų)
Socialinio pedagogo veikla, teikiant pagalbą socialiai apleistiems vaikams mokykloje. (2014 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-pedagogo-veikla-teikiant-pagalba-socialiai-apleistiems-vaikams-mokykloje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:50
×